reklama

Kanadě ´nepřišel´ soupeř. Rusko propadlo a končí

Peery dává jeden ze svých dvou gólů v druhé třetině Peery dává jeden ze svých dvou gólů v druhé třetině autor: Reuters
Kanada - Rusko 7:3 (4:1, 3:2, 0:0)

Vancouver - Drsné až ponižující, jak kdyby hráli proti Německu nebo jeho juniorům, bylo kanadské vítězství nad Ruskem v předčasném finále hokejového turnaje ve Vancouveru.

Kanada vyhrála 7:3.

Ovečkin, Malkin a spol. poznali na vlastní kůži, jak se cítili soupeři sovětské sborné v jejích nejslavnějších letech. Trapně.

Z očekávaného hokejového dramatu sešlo docela rychle. Šest gólů v síti ruského gólmana Nabokova v první polovině zápasu proměnilo zápas v zábavnou show, v níž kouzelník vytahuje z klobouku jednoho králíka za druhým.

V první třetině vytáhli Kanaďané čtyři: postupně Getzlaf, Boyle, Nashe a Morrow rozvlnili síť v Nabokovově brance. V druhé části se přidali dvakrát Perry a Weber. Utkání se pak za stavu, kdy vedoucí ruské výpravy už mohl objednávat letenky do Moskvy či jiných částí Ruska, změnilo v divokou přestřelku. Kalinin, Gončar a Afinogenov korigovali stav tak, že z ruského pohledu už nevypadal tak drasticky.

Kanadská střelnice. Obětí se stalo Rusko Kanadská střelnice. Obětí se stalo Rusko Prohlédněte zde

Kanada přijela do stejnojmenné haly plná energie, která musela ven. Také šla. Tvrdé nájezdy, srážky u mantinelů, bodyčeky, přeražené hole, to všechno museli strpět Rusové na začátku zápasu. Jako kdyby proti milovníkovi fyzické hry Alexandru Ovečkinovi nastoupilo patnáct Ovečkinů v dresech s javorovým listem.

Další čtvrtfinále

Ruská obrana byla pod velkým tlakem a také dělala chyby. Nejen obránci, i hvězdný útočník Pittsburghu a spoluhráč kanadského kapitána Crosbyho Malkin dokázal dvakrát ztratit puk tak, že z protiútoku vsítili Kanaďané góly.

Trenér Bykov marně bral oddechový čas. Během půlminuty pro něj vyhrazené nanejvýš mohl probrat s jednou pěticí, jak špatně si počíná v zápase o všechno. Ale stejný výklad by potřebovala celá ruská soupiska.

Těžko říct, co dělali Kanaďané před zápasem jinak, ale v porovnání s Rusy vypadali na kluzišti větší, rychlejší, důraznější.

Rusové na turnaji končí a Kanadu čeká v semifinále vítěz zápasu Švédsko - Slovensko.

reklama