Kane 31. gólem pokořil nováčkovský rekord, pak kvůli nárazu do branky střídal

16. 3. 2024 18:02
Harry Kane pomohl 31. gólem v sezoně německé fotbalové ligy Bayernu Mnichov k výhře 5:2 na hřišti posledního Darmstadtu a překonal nováčkovský rekord Uweho Seelera. Anglický reprezentační kapitán zároveň překonal osobní ligový rekord. V závěru zápasu však musel střídat po nárazu do brankové konstrukce.
Harry Kane
Harry Kane | Foto: Reuters

Bayern ztrácí na lídra tabulky Leverkusen sedm bodů, Bayer bude hrát v neděli ve Freiburgu.

Dosavadní rekordman Seeler se ve své první bundesligové sezoně 1963/64 prosadil třicetkrát. Nejvíce gólů v jednom ročníku dosud vstřelil Robert Lewandowski, který v dresu Bayernu v sezoně 2020/21 dal 41 branek.

Darmstadt se ujal vedení, ale na Skarkeho trefu z 28. minuty ještě do poločasu odpověděli Musiala a Kane. Musiala se po změně stran trefil znovu a čtvrtý gól úřadujících mistrů přidal střídající Gnabry.

Pátou branku Bayernu si v 93. minutě připsal Tel, který také začal na lavičce, a skóre uzavřel domácí Vilhelmsson. Poslední Darmstadt ztrácí na záchranu dvanáct bodů.

Wolfsburg doma podlehl Augsburgu 1:3. V deváté minutě poslal domácí do vedení Wimmer, ale stejný hráč dostal těsně před poločasem červenou kartu za zmaření jasné brankové šance. Augsburg ještě do pauzy srovnal zásluhou Maiera a ve druhém poločase otočil skóre dvěma brankami Jakič. Václav Černý zůstal mezi domácími náhradníky.

Wolfsburg čeká na vítězství už jedenáct zápasů a v tabulce je čtrnáctý s náskokem šesti bodů na barážové šestnácté místo. Sedmý Augsburg zvítězil počtvrté v řadě a ztrácí na pohárové příčky pět bodů.

Union Berlín přehrál Brémy 2:1. Domácí záložník Alex Král naskočil do hry v 85. minutě, kdy vystřídal Tousarta, brankář Jiří Pavlenka opět zůstal mezi náhradníky Werderu. Union uspěl po třech zápasech bez výhry a je třináctý. Brémy počtvrté za sebou nezvítězily a jsou desáté.

Mönchengladbach bez stále zraněného Tomáše Čvančary remizoval na hřišti Heidenheimu 1:1. Borussii dostal do vedení v deváté minutě Hack a za domácí ve druhém poločase srovnal Dinkci.

Německá fotbalová liga - 26. kolo:

Darmstadt - Bayern Mnichov 2:5 (28. Skarke, 90.+5 Vilhelmsson - 36. a 64. Musiala, 45.+1 Kane, 74. Gnabry, 90.+3 Tel), Heidenheim - Mönchengladbach 1:1 (66. Dinkci - 9. Hack), Mohuč - Bochum 2:0 (45.+3 z pen. a 71. Burkardt), Union Berlín - Brémy 2:1 (50. Vertessen, 52. Aarsonson - 63. Weiser), Wolfsburg - Augsburg 1:3 (9. Wimmer - 61. a 79. Jakič, 45.+3 Maier), Hoffenheim - Stuttgart 0:3 (16. Millot, 45.+1 Guirassy, 68. Leweling).

1. Leverkusen 25 21 4 0 63:16 67
2. Bayern Mnichov 26 19 3 4 78:31 60
3. Stuttgart 26 18 2 6 60:31 56
4. Lipsko 26 15 4 7 60:32 49
5. Dortmund 25 13 8 4 50:31 47
6. Eintracht Frankfurt 25 10 10 5 41:32 40
7. Augsburg 26 9 8 9 43:42 35
8. Hoffenheim 26 9 6 11 44:50 33