5. 5. 2012 16:59
Kornfeil vyrazí do GP Portugalska ze čtvrté řady, Abraham z páté
Jakub Kornfeil v závodě v Jerezu, který pro něj skončil pádem
Jakub Kornfeil v závodě v Jerezu, který pro něj skončil pádem | Foto: Reuters

Estoril - Český motocyklový jezdec Jakub Kornfeil obsadil v kvalifikaci na Velkou cenu Portugalska ve třídě Moto3 jedenácté místo a do závodu odstartuje ze čtvrté řady. Karel Abraham byl v královské MotoGP třináctý a v neděli bude na roštu v páté řadě.

Kornfeil s hondou ztratil 1,333 sekundy na Němce Sandra Corteseho, jenž kvalifikaci vyhrál. Před týdnem v Jerezu mladý Čech spadl, když vedl Velkou cenu Španělska.

V MotoGP si připsal 35. pole position kariéry mistr světa Casey Stoner z Austrálie. Abraham, jenž v dosavadních dvou závodech MS ještě nebodoval, za ním s ducati zaostal o 2,210 sekundy.

Velká cena Portugalska, závod mistrovství světa silničních motocyklů - kvalifikace:

Moto3: 1. Cortese (Něm./KTM) 1:47,145, 2. Viňales (Šp./FTR Honda) -0,315, 3. Oliveira (Portug./Suter Honda) -0,771, 4. Kent (Brit./KTM) -0,805, 5. Khairuddin (Mal./KTM) -0,938, 6. Fenati (It./FTR Honda) -1,046, ...11. Kornfeil (ČR/FTR Honda) -1,333.

MotoGP: 1. Stoner (Austr./Honda) 1:37,188, 2. Pedrosa (Šp./Honda) -0,013, 3. Crutchlow (Brit./Yamaha) -0,101, 4. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,278, 5. Spies (USA/Yamaha) -0,535, 6. Bautista (Šp./Honda) -0,729, ...13. Abraham (ČR/Ducati) -2,210.