17. 1. 2013 8:59
Basketbalová hvězda LeBron James překonal jako nejmladší hráč v historii NBA hranici 20 tisíc bodů.
Hvězda basketbalové NBA a Miami Heat LeBron James
Hvězda basketbalové NBA a Miami Heat LeBron James | Foto: Reuters

New York - Basketbalová hvězda LeBron James překonal jako nejmladší hráč v historii NBA hranici 20 tisíc bodů. Při vítězství Miami 92:75 na palubovce Golden State dosáhl i na milník v počtu asistencí, kterých už má na kontě 5000.

Jamesovi před středečním utkáním v Oaklandu scházelo k významné metě 18 bodů a dosáhl na ni už v prvním poločase. Celkem si v utkání připsal ještě o sedm bodů víc.

Bryanta překonal James o více jak rok

Dosud nejmladším hráčem, který v NBA nastřílel 20 tisíc bodů, byl Kobe Bryant, jemuž bylo v den překonání této hranice 29 let a 122 dnů. James oslavil 30. prosince teprve 28. narozeniny.

"Hodně to pro mě znamená. Bylo mi dáno, že jsem byl zdravý a odehrál spoustu zápasů. A jsem vděčný i spoluhráčům, že mi k této metě pomohli," řekl James.

Vítěznou sérii neprodloužil Veselý a spol...

Ve středu skončily vítězné série Washingtonu a Brooklynu. Wizards po třech výhrách podlehli o jediný bod domácímu Sacramentu 94:95. Jan Veselý strávil na hřišti deset minut, v nichž stihl jen jeden neúspěšný střelecký pokus a dva doskoky.

Třicet vteřin před koncem utkání za stavu 94:94 jeho spoluhráč John Wall neproměnil oba trestné hody, domácí Kings pak posunul do vedení jedním trestným hodem Tyreke Evans.

Rozhodnout mohl nejlepší střelec zápasu Bradley Beal, autor 26 bodů a šesti trojek, ale jeho pokus byl neúspěšný. V dresu Kings nastříleli po 21 bodech Evans, John Salmons a DeMarcus Cousins, který přidal i 16 doskoků.

...A ani Brooklyn

Brooklyn prohrál v Atlantě 95:109 a skončila mu sedmizápasová vítězná šňůra. Domácí Hawks přitom nastoupili bez své hvězdy Joshe Smithe, který byl suspendován klubem poté, co jej trenér Larry Drew vyhodil z tréninku.

Hawks k výhře dovedl Jeff Teague 28 body a 11 asistencemi. Střelcem dne byl Carlos Boozer z Chicaga, který pomohl k výhře Bulls v Torontu 107:105 po prodloužení 36 body a 12 doskoky.

Pozici v čele NBA potvrdila Oklahoma, jež načala už čtvrtou desítku vítězství. Tým Thunder porazil 117:97 Denver, Russel Westbrook se na tom podílel 32 body.

NBA:

Atlanta - Brooklyn 109:95, Boston - New Orleans 78:90, Dallas - Houston 105:100, Golden State - Miami 75:92, Oklahoma City - Denver 117:97, Orlando - Indiana 97:86, Portland - Cleveland 88:93, Sacramento - Washington 95:94 (za hosty Veselý 2 doskoky), San Antonio - Memphis 103:82, Toronto - Chicago 105:107 po prodl.

4. Portland 39 20 19 51,3
5. Minnesota 35 16 19 45,7