reklama

Krok od postupu Thörnberg říká: Frustrovaní? Jistě, že jsou!

Martin Thörnberg dvěma góly odrazil Jaroslavl. Lokomotiv je bezradný, se Lvem Praha prohrává už 0:3 na zápasy. Martin Thörnberg dvěma góly odrazil Jaroslavl. Lokomotiv je bezradný, se Lvem Praha prohrává už 0:3 na zápasy. autor: CPA Eduard Erben
"Když dáte ve třech zápasech jen jeden gól, musíte být frustrovaní," prohlásil klíčový muž Lva Martin Thörnberg. Lev kontrolval i třetí zápas s Jaroslavlí a je krok od finále.

Jaroslavl (od našeho zpravodaje) - Úplně rozložili jejich hru. Kdo čekal, že Jaroslavl v domácí aréně zatopí pod kotlem série a zmáčkne Lev Praha, naprosto se mýlil. Pražský tým suverénně ovládl i třetí zápas, vyhrál 3:0 a dělí ho pouze jediné vítězství od postupu do finále Kontinentální ligy!

A co víc. Lev už cítí, že má sérii pevně pod  kontrolou. Že Jaroslavl, která v play off vyřídila dva největší favority Dynamo Moskva a SKA Petrohrad, z nepříznivého vývoje cítí velkou frustraci.

"Aby také ne, když dáte ve třech zápasech jen jeden gól. To frustrovaní být musíte," prohlásil po třetí výhře Martin Thörnberg, střelec dvou přesilovkových branek.

"Finále? Nad tím ještě nepřemýšlíme"

Jaroslavl se trápí. Dynamo i Petrohrad dokázala přitlačit, znala recept na jejich obranu. Dva překvapivé postupy a dlouhé série ale jakoby Lokomotivu ubraly páru. Lev Praha i třetí zápas kontroloval, nepouštěl domácí do tlaku a naopak sám postupně navyšoval skóre.

"Máme totiž skvěle vyvážené mužstvo. Drží nás gólman, kterému pomáhá super obrana. Máme i dobrý útok. Nedovolujeme jim dostávat se do velkých šancí," míní Thörnberg.

"Ale nad postupem do finále ještě nepřemýšlíme. Čeká nás tady ještě jeden zápas a musíme hrát minimálně stejně dobře jako dnes," doplnil Thörnberg. "Každý zápas tady v Jaroslavli v jejich kotli je těžký, třeba doteď jen neměli štěstí."

Švédský kanonýr a mistr světa zářil v základní části a i teď v play off je na něj spoleh. Pět posledních zápasů se neprosadil, dnešními dvěma zásahy se ale vystřílel dohromady se šesti góly a deseti body zpět na pozici nejlepšího střelce a nejproduktivnějšího hráče týmu.

Skvěle sehrané přesilovky. Takhle to Lev chtěl

Oba góly vstřelil v přesislové hře. Nejprve zužitkoval nezištnou Řepíkovu přihrávku před brankoviště a zblízka otevřel skóre zápasu, na konci druhé třetiny zase z úhlu dorazil střelu od modré do šibenice tak přesně, že to musel potvrdit až videorozhodčí.

"Sám jsem si vůbec nebyl jistý," řekl o své druhé trefě, kterou půlminuty před koncem druhé třetiny zařídil Lvu vedení 2:0 a možná úplně zlomil odpor Lokomotivu.

"Sehráli jsme obě přesilovky fakt dobře. Chtěli jsme cpát puky do brány a mít tam vždy alespoň dva kluky na dorážku. A přesně takhle jsme dali oba góly," řekl Thörnberg.

Mimochodem i třetí gól Lva padl z podobné situace a byla u toho jeho formace. Petr Vrána výborně clonil před gólmanem, který nestačil zareagovat na skrytou ránu Nathana Oystricka z dálky.

Čtvrté utkání série, ve kterém už může Lev Praha rozhodnout o svém postupu do finále KHL, se hraje v Jaroslavli v úterý.

Facebooková stránka autora článku - Adam Sušovský - Aktuálně.cz.

reklama