Krupička se zlomeným žebrem sledoval výsledky jen z domova, ve Vyškově nakonec překvapili mladíci

Markéta Srbová
8. 11. 2016 10:01
Česká pošta extraliga vozíčkářů se na třetí kolo přesunula do Vyškova, kde překvapil tým FBC Štíři České Budějovice, který výrazně "omladil“ kádr a exceloval ve všech odehraných zápasech. Trenér Radek Šindelář nasadil na 90% hracího času mladé hráče a nováčky.

Vyškov - Pro třetí kolo extraligy vozíčkářů, které se konalko o uplynulém víkendu ve Vyškově, se rozhodl trenér týmu FBC Štíři České Budějovice Radek Šindelář dát šanci osmi mladým a talentovaným hráčům, z toho čtyřem nováčkům.

Při sobotním zápase čekal na českobudějovické Štíry domácí tým Bulldogs Brno. Již v úvodních minutách bylo jasné kdo udává tempo. Hned v první třetině nasázeli Štíři tři góly do branky brněnských Bulldogs.

Štíři zdolali brněnský tým s velkým přehledem. Brankář Jiří Němec udržel čisté konto a českobudějvický celek zvítězil 10:0. | Foto: Jan Herman

Druhá třetina se odvíjela v podobném duchu pouze s tím rozdílem, že do branky brněnského celku padly pouze dva góly. A ve třetím dějství již Štíři excelovali, což bylo stvrzeno dalšími pěti góly. Celek Štíři České Budějovice porazil Bulldogs jednoznačně 10:0.

I ve druhém sobotním zápase se "omlazení" českobudějovického celku ukázalo jako správné rozhodnutí. I přesto, že chyběli František Šindelář a obránce Zdeněk Čížek, dokázali mladí hráči toto oslabení skvěle vynahradit. Ostravský tým FBC ABAK porazili 5:1.

"Snažíme se pracovat s mladými a začínajícími vozíčkáři. Chceme je přivést ke sportu a pomáhat jim na začátku cesty k aktivnímu životu. V týmu mají vzory, jsou součástí party, mají šanci zažít úspěch. Jednou za dva roky pořádáme sportovní soustředění Aktivity kemp (plavání, florbal) a ukazujeme nováčkům co všechno je i při životě na vozíku možné. Snaha se vyplácí. Máme možná nejpočetnější a nejmladší tým v celé lize," vysvětil trenér Radek Šindelář.

Chyba rozhodčích Polsko o body nakonec nepřipravila

V neděli čekal na českobudějovický celek špičkový tým z Polska. I zahraniční soupeř byl oslaben, když postrádal svého nejlepšího hráče Lukasze Woźnicu.

Jiří Němec při zápasovém soustředění.
Jiří Němec při zápasovém soustředění. | Foto: Jan Herman

Českobudějovičtí se už v  úvodní třetině prezentovali skvělou hrou, což stvrdili v páté minutě gólem, o který se postaral Adam Šimonek. Těsně před koncem první třetiny se polský celek snažil vyrovnat. Jaroslaw Kwapisz sice vstřelil gól, ovšem míček se nejspíš odrazil od zadní konstrukce brány a rozhodčí nakonec gól neuznali. Po skončení prvního dějství požádal kapitán českého týmu Zbyněk Sýkora, po dohodě s ostatními členy, aby byl neuznaný gól započten, což ovšem pravidla nedovolují. České Budějovice tak nabídly polskému týmu takzvaný "vlastňák“, ale Poláci toto vstřícné gesto s díky odmítli. Netrvalo dlouho a bylo přesto srovnáno. Ve třetí třetině navíc přidal polský celek druhý gól a Štíry porazil 2:1.

Reprezentant Zdeněk Krupička je mimo hru

Také poslední tým, proti kterému Štíři z Českých Budějovic nastoupili, přicestoval v oslabení. Tatranu chyběl paralympionik Zdeněk Krupička, který se zranil na sledgehokejovém Turnaji čtyř zemí v Ostravě.

"Hráli jsme s Německem, kde jsem odehrával kotouč a nevšiml jsem si, že je za mnou hráč, který mne narazil žebry na mantinel. Druhý den jsme hráli se Slovenskem a tam jsem si zase špatně najel do rohu hřiště a opět mne obránce narval na mantinel. Tentokrát zezadu a to už jsem věděl, že není vše v pořádku. Po turnaji jsem šel na rentgen a ukázalo se, že mám zlomený poslední článek žebra. Nyní se léčím, abych mohl letět na konci měsíce na mistrovství světa ve sledge hokeji do Japonska," vysvětlil důvod své absence Zdeněk Krupička.

Až do třetí třetiny byla hra vyrovnaná a ani na jedné straně nepadl gól. To se ovšem změnilo čtyři a půl minuty po začátku třetí části. O první gól se postaral českobudějovický Adam Šimonek, o necelé dvě minuty později si druhou branku zápasu připsal na své konto jeho spoluhráč Zbyněk Sýkora. Štíři z Českých Budějovic porazili Tatran Střešovice 2:0. Za důvěru se mladý tým s věkovým průměrem 22 let svému trenérovi Radku Šindelářovi odvděčil výborným výkonem. "Vidíme do budoucna a ten pohled je optimistický. Turnaj ve Vyškově odehráli mladí a začínající, se zdravým sebevědomím ve slušném tempu," objasnil své kroky Šindelář.

Čtvrté kolo Česká pošta extraligy vozíčkářů bude hostit ostravská sportovní hala Sareza a to poslední listopadový víkend.