reklama

Letím domů slavit, těší se zlatý střelec Kostelecký

Kostelecký věří v obhajobu v Londýně 2012

Peking /Od našeho zvláštního zpravodaje/ - Čerstvý olympijský vítěz v trapu David Kostelecký hodlá oslavit svoji dnešní zlatou medaili až doma. V Holasicích u Brna na své soukromé střelnici.

Už v pondělí totiž odlétá z Pekingu. Sbírku zlatých medailí českých střelců rozšířil na dvě, což v neděli znamenalo pro Českou republiku v celkovém medailovém hodnocení olympiády čtvrté místo za Čínou, Spojenými státy a Jižní Koreou.

Zatímco den předtím se vítězství střelkyně ze vzduchové pušky Kateřině Emmons rodilo v nervozitě, Kostelecký byl dnes podle svých slov naprosto v pohodě. (O vítězství Emmons zde)

Přestože počasí podle něj závod komplikovalo. V sobotu bylo vedro, v neděli zase hustě pršelo.

Druhý den a druhé české střelecké zlato! Podívejte se Druhý den a druhé české střelecké zlato! Podívejte se Prohlédněte zde

"Cítil jsem, že střílím dobře. A postupem času, když jsem viděl, že soupeři chybovali, tak jsem už věřil, že to dotáhnu do konce," řekl novinářům.

Své soupeře v olympijském finále - hlavně Rusa Alexeje Alipova  a Australana Michaela Diamonda - prý během závodu vnímal a sledoval.

"Všiml jsem si, že Alipov na začátku špatně trefil a v podstatě odpadl," uvedl Kostelecký.

Dodal, že podobný výsledek se bude velmi těžko obhajovat. Ale je rád, že konečně vyhrál olympiádu. Poté, co jeho velcí soupeři už každý po jedné zlaté medaili mají. "Alipov a Diamond už olympiádu vyhráli, tak asi to tentokrát bylo souzeno mě."

O budoucnosti má třiatřicetiletý střelec jasno.

Chtěl by znovu reprezentovat za čtyři roky na Olympijských hrách v Londýně. Co bude dál, podle něj závisí i na zdravotním stavu.

"Střílím od patnácti let, takže těch tréninků a cestování už začínám mí také dost," dodal.

"Olympijský vítěz ale nemá u nás automaticky jistou nominaci na další olympiádu. Takže je možné, že se do Londýna nepodívám," řekl střelec, který před osmi lety v Sydney obsadil šesté místo a do Atén v roce 2004 se nekvalifikoval.

reklama