reklama

Liberec začal po dlouhé fázi na suchu s přípravou na ledě

Hokejisté Liberec začali přípravu na ledě - ilustrační foto. Hokejisté Liberec začali přípravu na ledě - ilustrační foto. autor: CPA Eduard Erben
Funkčními testy a prvním večerním tréninkem zahájili hokejisté Liberce část přípravy na ledě před novou extraligovou sezonou.

Liberec - Funkčními testy a prvním večerním tréninkem zahájili hokejisté Liberce část přípravy na ledě před novou extraligovou sezonou. Do ní vstoupí bez dlouholetého kapitána a tahouna ofenzivy Petra Nedvěda, který po vyřazení v předkole play off minulého ročníku ukončil kariéru. Jak se s tím Bílí Tygři vypořádají, může dobře prověřit Liga mistrů, do níž zasáhnou.

"Přípravné období probíhá zatím v pořádku. S přípravou na suchu jsem byl spokojený, ale na dráze to ještě nikdo nevyhrál. Jak já říkám - pravda leží na ledě," řekl čtyřiačtyřicetiletý kouč Pavel Hynek, který u mužstva zpod Ještědu působí od loňského ledna.

Minulá sezona skončila nezdarem. Severočeši pomýšleli výše než jen na předkolo. "Když nic jiného, měli jsme alespoň hodně času na část přípravy na suchu, a i když to pro hráče nebyla moc populární změna, protáhli jsme ji na devět týdnů. Bylo to odlišné oproti loňsku a mohli jsme tam díky tomu zařadit více her, nechyběl ani flowin," řekl Hynek. Flowin je moderní tréninkový systém, který pochází ze Švédska a využívá se u něj jen hmotnost těla.

Hynek na zkoušení hráčů nevěří

V dnes začínajícím prvním týdnu budou jeho svěřenci kombinovat přípravu na ledě a ještě také na suchu. Hynek bude mít k dispozici celkem pět pětek. "Od druhého týdne najedeme na přípravu pro závodní období a dvoufázové tréninky, na které nás doplní šestá pětka z farmy z Benátek," nastínil Hynek.

Cestou zkouškových období pro pozvané hráče se nevydává. "Postrádá to pro nás smysl. Hlavně proto, že hráče v záloze navíc máme právě v Benátkách a ti by si měli do dvou let říci nahlas o místo v prvním týmu," vysvětlil Hynek, který si hodně pochvaluje účast v Lize mistrů. "Čekají nás tam výborní soupeři, kteří nás určitě prověří," věří Hynek.

Program přípravných zápasů:

31. července: Třinec - Liberec,

5. srpna: Slavia Praha - Liberec,

7. srpna: Liberec - Hradec Králové,

11. srpna: Liberec - Novokuzněck,

14. srpna: Sparta Praha - Liberec,

21. srpna: Liberec - Kärpät Oulu (Liga mistrů),

23. srpna: Kolín nad Rýnem - Liberec (Liga mistrů),

28. srpna: Liberec - Slavia Praha

4. září: Liberec - Košice (Liga mistrů),

6. září: HC Košice - Liberec (Liga mistrů),

24. září: Liberec - Kolín nad Rýnem (Liga mistrů),

8. října: Kärpät Oulu - Liberec (Liga mistrů).

reklama