reklama

Medvěděv volá po rezignacích: Když nebudou, pomohu Vám

Ruský hokejový tým nezískal žádnou medaili Ruský hokejový tým nezískal žádnou medaili autor: Sport
Medvěděv označil sportovní svazy za "mastné hrnce"

Moskva -  Původní plán ruské olympijské výpravy zněl jasně: 27 - 31 medailí. Měla to být předzvěst úspěšné olympiády v Soči, která se uskuteční za další čtyři roky. Nakonec zůstalo jen u patnácti.

Touha ukázat světu vzestup úrovně zimních sportů se krutě nevydařila. Rusko získalo ve Vancouveru tři zlaté, pět stříbrných a sedm bronzových medailí.

Tato bilance je odsunula na jedenácté místo v celkovém pořadí zemí, což je nejhorší výsledek v samotné historii.

Čtěte také: Ruský tisk: Místo medailí tekl alkohol zdarma proudem

Rozhořčenost proto neskrýval ani prezident Dmitrij Medvěděv, který nekompromisně prohlásil, že by ruští funkcionáři měli okamžitě rezignovat a volal taktéž po radikálně změně v tréninkových procesech.

"Zodpovědní lidé by se měli zachovat statečně a zaslat dopis o své rezignaci," uvedl Medvěděv na stránkách Eurosportu a dodal jasně: „Jestli tak neučiní, tak jim k tomu pomůžeme."

"Na základě toho, co jsme teď viděli ve Vancouveru, musíme také dramaticky změnit tréninkový program našich sportovců. Přednost nesmí dostat federace, ale sportovci," zlobil se, přičemž sportovní svazy později přirovnal k mastným hrncům.

Kanada se pompézně rozloučila s OH Kanada se pompézně rozloučila s OH Prohlédněte zde

Na zimních olympijských hrách v Turíně získala ruská výprava dvaadvacet medailí a tato nadějná bilance vedla i k velkému investování do jejich sportovců. Současná nespokojenost Medvěděva proto může být na místě.

"Dlouhou dobu jsme těžili z možností vytvořených v sovětské éře, ale ty už skončily. Sovětská sportovní škola je pryč a my jsme nedokázali zformovat nový systém," uzavřel.

A následky se již začaly dostavovat. Jako jeden z prvních byl totiž v pondělí propuštěn německý kouč skokanů Wolfgang Staiert. Ruská média také nepochybují o tom, že z v nejbližších dnech bude odvolán i šéf olympijského výboru Leonid Ťagačov.

Příliš silnou pozici nemá aktuálně navíc i samotný ministr sportu Vitalij Mutko.

reklama