Před 35 lety začala pravá česká dakarská mánie, Loprais poprvé vyhrál slavnou rallye

Před 35 lety, 22. ledna 1988, vyhrál poprvé Karel Loprais s vozem Tatra (a se spolujezdci Radomírem Stachurou a Tomášem Mückem) Rallye Paříž - Dakar. Pak přidal ještě pět triumfů a zaslouženě získal přezdívku  "Monsieur Dakar".
Loprais vyrazil na africké dobrodružství poprvé v roce 1986. Tehdy si Tatra pro Rallye Dakar připravila šestikolku na bázi typu 815. Kopřivničtí se vydali ve šlépějích značky LIAZ, která africkou rallye jela už o rok dříve. Každý začátek je však těžký, takže Loprais ani pilot druhého kamionu Zdeněk Kahánek cíl neviděli.
Ovšem to šlo už jen o polotovární účast.
Kazarka a dnes už 63letý navigátor Kalina nechyběli na Dakaru Classic ani letos. Ve své kategorii kamionů si v barvách týmu Buggyra dojeli pro třetí místo.
Aktualizováno 22. 1. 2023 7:58
Připomeňte si s námi kariéru legendárního závodníka Karla Lopraise, jehož proslavilo šest triumfů v Rallye Dakar za volantem Tatry. "Monsieur Dakar" tuto náročnou soutěž poprvé ovládl před 35 lety,