reklama

Rodinná tradice pokračuje. Mičánek na Zámeckém vrchu navázal na rychlého tátu

Na 40. ročníku závodů Zámecký vrch Náměšť nad Oslavou 2021 nastoupil také Jiří Mičánek ve výkonném pohárovém Lamborghini. Buggyra |  00:25
Jiří Mičánek mladší ve výkonném pohárovém Lamborghini navázal v závodech do vrchu v Náměšti nad Oslavou rodinnou tradici, kterou nastartoval jeho otec Jiří senior.

Při "vrchařské" premiéře s mírně upraveným okruhovým Lamborghini obsadil Mičánek junior v konečném hodnocení 40. ročníku tradičního závodu Zámecký vrch celkově druhé místo. Porazil jej pouze "domácí" Marek Rybníček s KTM X-Bow GTX.

"Myslím, že jsme ukázali, že se rozhodně nemáme za co stydět. Sáhnout si na druhé místo v konkurenci závodníků, pro které jsou vrchy hlavní disciplínou, na kterou jsou připraveni fyzicky i po technické stránce, je skvělý výsledek," komentoval svůj výkon Mičánek.

Připustil, že jízda mezi stromy a domy se od závodění na uzavřeném okruhu výrazně liší. "Je to úplně jiná zkušenost z pohledu techniky i jezdce. Oproti okruhům, kde má člověk únikové zóny a jistotu dokonalého povrchu, jsou vrchy mnohem větší adrenalin. Tím víc mě těší, že jsme i v této disciplíně, která pro nás není běžná, obstáli," sdělil brněnský pilot.

Start v Náměšti nad Oslavou měl s sebou také příchuť rodinné tradice. V začátcích tohoto podniku totiž na této trati bojoval o vavříny jeho otec Jiří senior.

"Je vidět, že v Náměšti je ta tradice neuvěřitelně živá. Překvapilo mě, kolik lidí se na tátu ptalo. A když se za námi v sobotu stavil, lidé jej poznávali, fotili se s ním, chtěli s ním mluvit. O to větší radost mám, že jsme i skvělým výsledkem navázali na rodinnou tradici, kterou naše jméno začalo na této trati psát před desítkami let," dodal hrdý syn.

reklama