5. 9. 2009 16:35
Rossi vyhrál kvalifikaci v MotoGP
Lukáš Pešek
Lukáš Pešek | Foto: MLJ Racing

Misano - Čeští motocykloví závodníci ve třídě do 250 ccm Karel Abraham a Lukáš Pešek se na startu nedělní Velké ceny San Marina postaví se svými stroji Aprilia vedle sebe ve třetí řadě.

Abraham zajel v sobotní kvalifikaci na italském okruhu v Misanu jedenáctý čas, Pešek byl na 12. místě pouze o 45 tisícin pomalejší.

Nejlepší výkon 1:38,867 zaznamenal japonský lídr šampionátu Hiroši Aojama, pro nějž bude nedělní pole position letošní premiérou. Češi na něj ztratili přes sekundu.

Čtěte dále: Pešek dojel v Indianapolis sedmý, Abraham desátý

V nejslabší kategorii do 125 ccm získal svou třetí pole position v sezoně Brit Bradley Smith, jenž zároveň časem 1:43,727 vytvořil kvalifikační rekord v Misanu.

Český jezdec Lukáš Šembera obsadil s odstupem necelých dvou sekund devatenácté místo a potřetí ve svém premiérovém roce v MS odstartuje z páté řady.

Předposlední 35. příčka patřila Jakubu Kornfeilovi, jenž tento víkend na čínském motocyklu Loncin prožívá svůj debut v šampionátu. Vítěz letošního seriálu motocyklových talentů Red Bull MotoGP Rookie Cup zaostal za Smithem o téměř čtyři sekundy.

Lídr šampionátu MotoGP Valentino Rossi osvědčil svou znalost domácí trati.

Po nejrychlejších časech v obou trénincích vyhrál i kvalifikaci. Osminásobný mistr světa si šestou pole position v sezoně zajistil v posledním kole po vypršení času, které zvládl za 1:34,388.

Italského jezdce v první řadě na startu doplní dva Španělé - druhý Dani Pedrosa a Rossiho týmový kolega Jorge Lorenzo, jenž na něj v průběžném hodnocení MS ztrácí 25 bodů.