2. 9. 2011 18:13
Kornfeil byl v kategorii do 125 ccm jednadvacátý
Karel Abraham.
Karel Abraham. | Foto: karelabraham.com

Misano - Motocyklový závodník Karel Abraham zajel v dnešních trénincích na Velkou cenu San Marina ve třídě MotoGP čtrnáctý čas. Jakub Kornfeil byl v kategorii do 125 ccm na okruhu v Misanu jednadvacátý.

"Čtrnácté místo sice není nijak oslnivé, ale odstup od jezdců na devátém až třináctém místě je minimální a já doufám, že ho dokážu ještě snížit," uvedl Abraham v tiskové zprávě týmu Cardion AB Motoracing.

Abraham v Indianapolis nedojel, Kornfeil skončil desátý

Jednadvacetiletý Abraham, jenž nedokončil poslední dvě Grand Prix, byl v dopoledním pomalejším tréninku desátý, v druhé sekvenci ho ještě další čtyři soupeři předstihli.

Na nejrychlejšího mistra světa Jorgeho Lorenza ze Španělska ztratil český jezdec 1,494 sekundy.

"V prvním tréninku jsme získali dobré nastavení (motocyklu), ale ve druhém tréninku jsme opět měli problémy s přilnavostí přední pneumatiky," řekl Abraham, který kvůli témuž problému nedojel do cíle v předchozí Velké ceně Indianapolisu.

V nejslabší třídě do 125 ccm zajel nejlepší čas jiný Španěl Nicolás Terol, Kornfeil za ním zaostal o 2,265 sekundy.