Abraham dojel v tréninku na VC San Marina čtrnáctý

Karel Abraham. Karel Abraham. autor: karelabraham.com
Kornfeil byl v kategorii do 125 ccm jednadvacátý

Misano - Motocyklový závodník Karel Abraham zajel v dnešních trénincích na Velkou cenu San Marina ve třídě MotoGP čtrnáctý čas. Jakub Kornfeil byl v kategorii do 125 ccm na okruhu v Misanu jednadvacátý.

"Čtrnácté místo sice není nijak oslnivé, ale odstup od jezdců na devátém až třináctém místě je minimální a já doufám, že ho dokážu ještě snížit," uvedl Abraham v tiskové zprávě týmu Cardion AB Motoracing.

Abraham v Indianapolis nedojel, Kornfeil skončil desátý

Jednadvacetiletý Abraham, jenž nedokončil poslední dvě Grand Prix, byl v dopoledním pomalejším tréninku desátý, v druhé sekvenci ho ještě další čtyři soupeři předstihli.

Na nejrychlejšího mistra světa Jorgeho Lorenza ze Španělska ztratil český jezdec 1,494 sekundy.

OBRAZEM Silné stroje, pády, krásné ženy. Nejhezčí fotky z Brna OBRAZEM Silné stroje, pády, krásné ženy. Nejhezčí fotky z Brna Prohlédněte zde

"V prvním tréninku jsme získali dobré nastavení (motocyklu), ale ve druhém tréninku jsme opět měli problémy s přilnavostí přední pneumatiky," řekl Abraham, který kvůli témuž problému nedojel do cíle v předchozí Velké ceně Indianapolisu.

V nejslabší třídě do 125 ccm zajel nejlepší čas jiný Španěl Nicolás Terol, Kornfeil za ním zaostal o 2,265 sekundy.