reklama

Abraham mění stroj. Místo Ducati pojede šampionát s ART

Karel Abraham (vlevo) v závěsu za Mattiou Pasinim, který jede právě na motocyklu ART, jenž si v příští sezoně vyzkouší i český jezdec. Karel Abraham (vlevo) v závěsu za Mattiou Pasinim, který jede právě na motocyklu ART, jenž si v příští sezoně vyzkouší i český jezdec. autor: Automotodrom Brno / Marek Paulíček
Jediný český zástupce ve třídě MotoGP bude od příští sezony jezdit na motocyklu ART. podívejte se na něj na přiložené fotografii.

Brno - Jediný český zástupce ve světovém šampionátu třídy MotoGP Karel Abraham pro příští sezonu vymění sedlo své Ducati za model od značky ART (Aprilia).

Důvodem je váznoucí spolupráce mezi výrobcem motorek Ducati a týmem techniků kolem českého jezdce.

"Na konci sezony Ducati vyvinula koncepčně jiný motocykl pro rok 2012. Bohužel už první zkušenosti s ním nebyly pozitivní, motorku bylo velmi těžké naladit a bylo jasné, že stroj je třeba dál velmi intenzivně vyvíjet. To se sice dělo, ale pouze na úrovni továrního týmu, satelitním týmům byla jakákoliv evoluce zapovězena," uvedl Abraham v tiskové zprávě.

"To je pro nás nepřijatelné. Přestože jsme měli na sezonu 2013 opci na motocykl Ducati, rozhodli jsme se ji nevyužít a dát šanci novému partnerovi."

S motocyklem ART jezdí v letošní sezoně MotoGP Aleix Espargaró, Randy de Puniet, James Ellison a Mattia Pasini (viz foto).

reklama