reklama

Abraham mění zbraň, v MotoGP přesedne na Hondu

Karel Abraham pojede v příštím roce na Hondě specifikace CRT. Karel Abraham pojede v příštím roce na Hondě specifikace CRT. autor: Eduard Erben
Český motocyklový závodník Karel Abraham, který kvůli zranění předčasně ukončil letošní sezonu, už zná značku stroje pro další rok svého působení v MotoGP.

Brno - Český motocyklový závodník Karel Abraham, který kvůli zranění předčasně ukončil letošní sezonu, už zná značku stroje pro další rok svého působení v MotoGP.

Jeho tým Cardion AB Motoracing v neděli v Sepangu podepsal smlouvu se společností Honda Racing, závodním oddělením japonské značky.

„V sezoně 2014 dochází k řadě zásadních změn v pravidlech, která by měla kompenzovat produkčním motocyklům včetně toho našeho jejich handicap. Je velmi těžké odhadnout, jak se nová pravidla promítnou do výsledků, ale věřím, že MotoGP bude příští rok vyrovnanější a zábavnější než letos nebo v předchozích letech, a to nejen na předních pozicích,“ uvedl Karel Abraham starší, manažer týmu .

Bez nejmodernějších dílů, ale s větší nádrží

Jeho syn tak opět osedlá produkční motocykl specifikace CRT, letos to byla motorka značky ART. Proti továrním strojům nebude vybaven nejnovější bezztrátovou převodovkou, bude mít konvenční systém otevírání ventilů pružinami namísto pneumatického a bude mít společnou elektroniku Magneti Marelli.

Motocykly CRT mají ovšem pro alespoň nějaké srovnání podmínek s nejlepšími speciály k dispozici na sezonu dvanáct motorů namísto pěti u továrních týmů. Navíc Abrahamova Honda bude mít nádrž na 24 litrů paliva namísto standardní dvacetilitrové.

Abraham na motocykl poprvé usedne zřejmě až na začátku února při prvních oficiálních předsezonních testech v Sepangu.

„To pro nás znamená, že přijdeme o dva dny testování ve Valencii. Ty sice nejsou zdaleka tak důležité jako jarní testy, ale minimálně díky nim můžeme získat hrubou představu o tom, jak se motocykl chová, v čem je jiný a na co se připravit nebo zaměřit před jarními testy,“ uvedl  jezdec.

reklama