Abraham odstartuje v Kataru z jedenáctého místa

12. 4. 2009 9:50
Lukáš Pešek je o čtyři příčky níže
Karel Abraham
Karel Abraham | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Dauhá - Český jezdec Karel Abraham obsadil v ranné kvalifikaci na Velkou cenu Kataru jedenácté místo v kubatuře do 250 ccm a v neděli tak do úvodního závodu mistrovství světa silničních motocyklů odstartuje z třetí řady.

Za zády bude mít krajana Lukáše Peška, jenž skončil patnáctý.

Čtvrtlitrům na okruhu v Dauhá vévodil Španěl Álvaro Bautista. Kvalifikace se opozdila kvůli dešti, jízdy tak vrcholily až ve čtvrt na dvě v noci místního času.

Ve třídě do 125 ccm obsadil Lukáš Šembera 26. místo a odstartuje ze sedmé řady. Šestnáctiletý mladík, který v kvalifikaci předčil pět soupeřů, je letos třetím českým stálým účastníkem MS. Na vítězného Španěla Juliana Simóna ztratil téměř pět sekund.

Kvalifikaci královské třídy MotoGP vyhrál Australan Casey Stoner. Loňského mistra světa Valentina Rossiho porazil téměř o půl vteřiny.

Od letoška absolvují jezdci ve všech třech kategoriích MS pouze jednu kvalifikaci. Dosud měli jedinou kvalifikaci měli jen závodníci ve třídě MotoGP, ostatní se snažili vydobýt si co nejlepší postavení na startu v pátek a v sobotu, přičemž se jim počítal lepší čas.

Závodní program začne v Dauhá v neděli v 19:00 SELČ