reklama

Abraham po prvním dni: Noha bolí víc, než jsem čekal

Karel Abraham se v Brně potýká s velkou bolestí nohy. Karel Abraham se v Brně potýká s velkou bolestí nohy. autor: Radek Vičík
Motocyklový jezdec Karel Abraham se po přestávce vynucené zdravotními problémy vrátil do seriálu mistrovství světa, na začátku Velké ceny České republiky v Brně ale neměl důvod k radosti.

Brno - Motocyklový jezdec Karel Abraham se po přestávce vynucené zdravotními problémy vrátil do seriálu mistrovství světa, na začátku Velké ceny České republiky v Brně ale neměl důvod k radosti.

V obou úvodních trénincích byl poslední, v červnu operovaná noha ho navíc citelně bolí a limituje jeho výkon. Jediný Čech v královské kategorii MotoGP je ale přesto připraven víkendový program absolvovat, i když nemá reálnou šanci na solidní výsledek.

Zvládne to i přes bolest

"Počítali jsme s tím, že noha bude bolet a bude to nepříjemné. Bohužel je to možná horší, než jsem čekal. Nezbývá mi ale nic jiného než se zakousnout a zvládnout to i přes bolest," řekl Abraham, jenž si při pádu v tréninku na červnovou Velkou cenu Katalánska vykloubil palec a musel na operaci.

Abraham tak stále chodí o berlích a nemůže ideálně řadit. "Hlavně při podřazovaní, kdy tlačím páku nahoru, tak to hodně bolí. Ovlivňuje mě to hodně," uvedl jezdec.

Přesto chce domácí Velkou cenu absolvovat, i když ví, že šanci na dobrý výsledek nemá. "Dlouho jsem na motorce neseděl a potřebuju se rozjezdit. Musím to skousnout a jet. Bohužel to vyšlo tak, že první Grand Prix je doma," řekl.

Bolest se nesmí otupit

Problémem je, že mu lékaři nepovolili nohu lokálně umrtvit a nemůže si vzít ani větší množství léků proti bolesti.

"Po prvním tréninku jsem je zkoušel dotlačit, aby to nějak udělali, ale stejně mi to nedovolili," přiznal pětadvacetiletý závodník, který jezdí s levou botou o několik čísel větší, z níž navíc vyndal i vložku. "I tak je ale její obutí nepříjemné," řekl.

Brněnský rodák se smiřuje i s tím, že bude jezdit poslední. "Chtěl jsem se dnes dostat na čas 1:59, což se mi zdaleka nepovedlo. Zaostal jsem za tím o 1,2 vteřiny, což je strašně moc. Budu se snažit dále. Přede mnou je Corti, který by se předjet dal, když vše půjde správně. Kdybych se dostal na 1:59, nebyl bych tak vzdálený od normálních výsledků," uvedl.

Česká na první bod se asi protáhne

Abraham přitom stále čeká na letošní premiérový bod v MS. "Teď to vypadá tak, že bych závod nejel s nikým, jel bych sám, což je to nejhorší, co může nastat. Doufám ale, že alespoň trochu porychlit se nám podaří," poznamenal.

Zároveň si ale uvědomuje, že případný pád a velký náraz do operované nohy by mohl být problém.

"Dnes spadlo hodně jezdců v MotoGP, což není obvyklé. Zvýšené riziko tam je. Šlachy jsou zkrácené a kloub není tak pohyblivý. Teoreticky by to mohlo prasknout. Doktoři mi řekli, že bych neměl spadnout, ale nepopsali mi průšvihy, které by mohly nastat," pousmál se Abraham.

reklama