Abraham po ukázkovém pádu v Estorilu dojel jen do boxů

6. 5. 2012 16:48
Motocyklový závodník Karel Abraham se ani v třetím závodu sezony mistrovství světa nedočkal bodů.
Motocykl Karla Abrahama pro novou sezonu
Motocykl Karla Abrahama pro novou sezonu | Foto: Eduard Erben

Estoril (Portugalsko) - Motocyklový závodník Karel Abraham se ani v třetím závodu sezony mistrovství světa nedočkal bodů. Jediný český zástupce v královské třídě MotoGP pět kol před koncem Velké ceny Portugalska upadl a odstoupil.

Ukázkový highsider

Abraham na ducati se v Estorilu pohyboval kolem dvanáctého místa a měl tak naději, že se letos poprvé vejde do bodované patnáctky. Pak ho však v pravotočivé zatáčce postihl ukázkový "highsider" a dvaadvacetiletý brněnský jezdec skončil na asfaltu. S pomocí pracovníků na trati se mu podařilo na poničený motocykl nasednout, ale pouze proto, aby dojel do depa.

Druhý pád v řadě

Kvůli pádu nebodoval Abraham ani před týdnem v Jerezu, v úvodní Grand Prix sezony v Kataru ho zastavily technické potíže.

Stejně jako minulý víkend ve Španělsku vyhrál australský mistr světa Casey Stoner na hondě a ujal se vedení v šampionátu. Za ním skončili Španělé Jorge Lorenzo na yamaze a Dani Pedrosa na hondě.

Kornfeil nejlépe v sezoně

Jakub Kornfeil dosáhl desátým místem nejlepšího výsledku v sezoně. Po pádu z vedoucí pozice v předchozím závodu mistrovství světa ve Španělsku si v Estorilu dojel ve třídě Moto3 pro šest bodů a po třetí Grand Prix jich má sedm.

Kornfeil odstartoval z 11. místa a v cíli byl o příčku lepší. Spravil si tak náladu z předchozího závodu ve Španělsku, který po nadějném začátku nedokončil. Dramatický souboj o vítězství vyhrál Němec Sandro Cortese, který těsně porazil Španěla Mavericka Viňalese. Oba se přitom v závěru museli vyhýbat jezdcům pomalejším o kolo.

Velká cena Portugalska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Estorilu:

Moto2: 1. M. Márquez (Šp./Suter) 44:04,086, 2. P. Espargaró (Šp./Kalex) -1,987, 3. Lüthi (Švýc./Suter) -2,071, 4. Zarco (Fr./Motobi) -9,227, 5. Iannone (It./Speed Up) -10,481, 6. De Angelis (San Mar./Suter) -21,180.

Průběžné pořadí MS (po 3 ze 17 závodů): 1. M. Márquez 70, 2. P. Espargaró 61, 3. Lüthi 43, 4. Ianonne 33, 5. Redding (Brit./Kalex) 28, 6. Zarco 23.

Moto3: 1. Cortese (Něm./KTM) 41:34,536, 2. Viňales (Šp./FTR) -0,055, 3. Salom (Šp./Kalex) -11,038, 4. Khairuddin (Malaj./KTM) -12,195, 5. Vázquez (Šp./FTR) -20,934, 6. Antonelli (It./FTR) -20,976, ...10. Kornfeil (ČR/FTR) -23,310.

Průběžné pořadí MS (po 3 ze 18 závodů): 1. Cortese 57, 2. Viňales 55, 3. Salom 49, 4. Fenati (It./FTR) 45, 5. Khairuddin 29, 6. Rins (Šp./Suter) 28, ...16. Kornfeil 7.

MotoGP: 1. Stoner (Austr./Honda) 45:37,513, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -1,421, 3. Pedrosa (Šp./Honda) -3,621, 4. Dovizioso (It./Yamaha) -13,846, 5. Crutchlow (Brit./Yamaha) -16,690, 6. Bautista (Šp./Honda) -21,884, ...Abraham (ČR/Ducati) nedokončil.

Průběžné pořadí MS (po 3 ze 18 závodů): 1. Stoner 66, 2. Lorenzo 65, 3. Pedrosa 52, 4. Crutchlow 37, 5. Dovizioso 35, 6. Bautista 29.