reklama

Abraham pojede MS superbiků na motocyklu BMW

Karel Abraham. Karel Abraham. autor: Radek Vičík
Karel Abraham usedne pěti sezon na motocykl čtvrté značky. Po strojích Ducati, ART a Honda v MotoGP to příští roku bude BMW v rámci světového šampionátu superbiků.

Brno - Karel Abraham už ví, na jakém motocyklu bude v příští sezoně bojovat ve své premiérové sezoně v MS superbiků. Po pěti letech v MotoGP osedlá BMW britské stáje Milwaukee, známé také jako Shaun Muir Racing.

Abraham bude mít spolu se svým týmovým kolegou, letošním šampionem britských superbiků Joshem Brooksem, k dispozici polotovární stroje BMW S1000RR. Tým Milwaukee přitom ještě letos závodil na Yamaze.

Podporu týmu a technické know how bude týmu dodávat přímo BMW Motorrad Motorsport. Na motoru a elektronice budou pracovat tovární mechanici, samotný tým pak bude odpovědný za vývoj motorky a na starost bude mít zajištění týmu po sportovní a logistické stránce.

Abraham, jenž vyhrál jeden závod Moto2 a v MotoGP získal celkem 161 bodů, se na novou výzvu těší.

"Mám radost, že se do MS superbiků přesouvám s tak kvalitním týmem, jako je Milwaukee BMW. Zároveň je to pro mě obrovská výzva – na superbiku jsem nikdy nezávodil a na mnoha tratích, kde se šampionát jede, pojedu poprvé. Každopádně jsem si jistý, že se rychle dokážu dostat do tempa,“ uvedl brněnský závodník.

reklama