13. 8. 2010 16:30
Ve třídě MotoGP vyhrál Španěl Lorenzo
Karel Abraham potvrdil svou dobrou formu z posledních dní
Karel Abraham potvrdil svou dobrou formu z posledních dní | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Karel Abraham potvrdil, že se mu v posledních týdnech nebývale daří. V pátečním tréninku třídy Moto2 na VC Česka na Masarykově okruhu v Brně obsadil druhé místo o pouhé dvě tisíciny sekundy za Španělem Fonsim Nietem.

Abraham přitom tréninku dlouho vévodil, Nieto jej předstihl až v samém závěru. On sám v jedenáctém kole dvě zatáčky před cílem spadl, rozbil motocykl a v dalším tréninku už nemohl pokračovat. Nehoda ho zřejmě připravila o ještě lepší výsledek.

"Na pádu se asi podepsala moje chyba. Místo druhého rychlostního stupně jsem omylem zařadil první a stroj mě vyhodil ze sedla. Byl jsem překvapen, že můj nejlepší čas tak dlouho vydržel mezi nejlepšími a předstihl mě těsně pouze Nieto," řekl ČTK Abraham

V Brně je skvělý okruh, ví Rossi. Chce znovu bavit lidi
Kam po sezoně? Dozvíte se v neděli, napíná Rossi
Motocyklista Abraham bude příští rok jezdit v MotoGP

Naopak svou špatnou formu 'potvrdil' další český jezdec v třídě Moto2 Lukáš Pešek, který dojel se ztrátou 1,960 sekundy až třicátý, o jednu příčku před Patrikem Vostárkem.

"Je to špatné, jsem pomalý. Také technika a komunikace v týmu není nejlepší. Musím začít závodit. Ale na zázraky nevěřím," smutnil Pešek, který může jen vzpomínat na tři roky 'staré' třetí místo v kategorii do 125 ccm.

V třídě do 125 kubických centimetrů skončil z českých jezdců nejlépe Jakub Kornfeil na 15. místě, Ladislav Chmelík skončil sedmadvacátý a Andrea Toušková o dvě místa za ním. Trénink nejmenší kubatury vyhrál Španěl Nicolás Terol.

Letošní suverén Lorenzo předstihl i Rossiho

Trénink nejsilnější třídy MotoGP ovládl letošní španělský suverén Jorge Lorenzo, který vyhrál šest z devíti letošních velkých cen.

Triumfoval před krajanem Danim Pedrosou a obhájcem titulu a zároveň loňským vítězem v Brně Valentinem Rossim z Itálie, který se vrací do formy po zlomenině nohy.

Lorenzo sice s přehledem vévodí průběžnému pořadí kubatury a v Brně vyhrál už třikrát, ve třídě MotoGP však na triumf na Masarykově okruhu čeká.

V sobotu odpoledne čeká jezdce MotoGP kvalifikace a v neděli od 14 hodin absolvují závod.

Tréninky na GP Česka:

Do 125 ccm: 1. Terol (Šp./Aprilia) 2:08,010, 2. Smith (Brit./Aprilia) -0,507, 3. Márquez (Šp./Derbi) -0,788, 4. P. Espargaró (Šp./Derbi) 0,812, 5. Rabat (Šp./Aprilia) -1,444, 6. Webb (Brit./Aprilia) -1,815, ...15. Kornfeil (Aprilia) -2,857, 27. Chmelík (Honda) -10,718, 29. Toušková (Honda) -12,497.

Moto2: 1. Nieto (Šp./Moriwaki) 2:04,875, 2. Abraham (FTR) -0,002, 3. Tomizawa (Jap./Suter) -0,032, 4. Talmácsi (Maď./Speed Up) -0,135, 5. Simón (Šp./Suter) -0,157, 6. Takahaši (Jap./Tech 3) -0,164, ...30. L. Pešek (Moriwaki) -1,960, 31. Vostárek (ČR/Suter) -1,998.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 1:57,215, 2. Pedrosa (Šp./Honda) -0,541, 3. Rossi (It./Yamaha) -0,606, 4. Dovizioso (It./Honda) -0,658, 5. Hayden (USA/Ducati) -1,071, 6. Edwards (USA/Yamaha) -1,282.