reklama

Abraham v Británii nepojede, proti je zlomený malíček

Karel Abraham. Karel Abraham. autor: Reuters
Šance, že pojede závod, je minimální

Silverstone - Zlomený malíček na ruce nepustil Karla Abrahama do dnešních oficiálních tréninků na motocyklovou Grand Prix Británie v Silverstonu. Českému jezdci královské třídy MotoGP nedovolili startovat lékaři a pravděpodobně bude muset šestý závod mistrovství světa vynechat.

"Šance, že pojede závod, je minimální," řekl Karel Abraham starší, otec a majitel týmu KB Motoracing. "Má odštíplý kus kloubu na levé ruce, má to sešité. Doktoři mu řekli, že je mladý a příliš by riskoval. Kdyby teď spadl, musel by na operaci a nesměl by závodit měsíc a půl," popsal Abraham senior.

Abraham si malíček zlámal v Aragónu

Dvaadvacetiletý český jezdec si zlomil malíček nadvakrát při testování v minulém týdnu v Aragónu. V tomto ročníku MS má na kontě jen čtyři body, všechny je získal v minulém závodě v Barceloně za dvanácté místo. "Zítra se půjdeme doktorů znovu zeptat, ale s největší pravděpodobností ho na start nepustí," dodal Abrahamův otec.

Podobné zranění nedávno utrpěl americký motocyklista John Hopkins. V lednu byl na operaci s rukou, přišel o dva klouby na prstu, ale už v polovině února spadl na stejnou ruku znovu. "Dostala se mu tam infekce a přišel o prst," připomněl Abraham starší.

V Silverstonu se dnes uskuteční dva tréninky, v sobotu dopoledne třetí a od 14:55 bude následovat v MotoGP kvalifikace.

reklama