25. 7. 2009 18:20
Lukáš Pešek odstartuje z desáté příčky
Lukáš Pešek začne závod z desáté pozice
Lukáš Pešek začne závod z desáté pozice | Foto: MLJ Racing

Donington Park - Český motocyklový jezdec Karel Abraham odstartuje do nedělní Grand Prix Velké Británie v kategorii do 250 ccm z deváté příčky.

Jeho krajan Lukáš Pešek si v dnešní kvalifikaci na desátý závod mistrovství světa silničních motocyklů vyjel jen o příčku horší pozici.

Pole position ve čtvrtlitrech opět vybojoval Héctor Barberá, který tak z prvního místa odstartuje již potřetí z posledních čtyř závodů.

V královské kubatuře MotoGP si svou čtvrtou letošní pole position vyjel Valentino Rossi, jenž v Británii vyhrál kvalifikaci poprvé po čtyřech letech.

Nejrychlejší čas dne zajel až svým poslední pokusem, když o 95 tisícin sekundy porazil Daniho Pedrosu.

V nejnižší kategorii do 125 ccm se z kvalifikační výhry radoval domácí Bradley Smith. Nedařilo se naopak českému jezdci Lukáši Šemberovi, který byl až dvaatřicátý.

O tři příčky lepší byl druhý z Čechů a mladší bratr Lukáše Peška Karel, který v Británii startuje na divokou kartu.

Kvalifikace na GP Velké Británie, desátý závod MS silničních motocyklů v Donington Parku:

Do 125 ccm: 1. Smith (Brit./Aprilia) 1:37,442, 2. Márquez (Šp./KTM) -0,131, 3. Simón (Šp./Aprilia) -0,307, 4. Gadea (Šp./Aprilia) -0,407, 5. Olive (Šp./Derbi) -0,432, 6. Terol (Šp./Aprilia) -0,547, ...29. K. Pešek (ČR/Derbi) -3,687, 32. Šembera (ČR/Aprilia) -4,638.

Do 250 ccm: 1. Barberá (Šp./Aprilia) 1:31,802, 2. Simoncelli (It./Gilera) -0,092, 3. Aojama (Jap./Honda) -0,253, 4. Debón (Šp./Aprilia) -0,466, 5. Di Meglio (Fr./Aprilia) -0,841, 6. Bautista (Šp./Aprilia) -0,862, ...9. Abraham -1,343, 10. Pešek (oba ČR/Aprilia) -1,401.

MotoGP: 1. Rossi (It./Yamaha) 1:28,116, 2. Pedrosa (Šp./Honda) -0,095, 3. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,286, 4. Stoner (Austr./Ducati) -0,330, 5. Dovizioso (It./Honda) -0,662, 6. Edwards (USA/Yamaha) -0,749.</p>