Abraham v Thajsku upadl v posledním kole a závod nedokončil. Vyhrál Brit Rea

12. 3. 2016 13:11
Český motocyklový závodník Karel Abraham v závodě mistrovství světa superbiků v Thajsku upadl v posledním kole a závod nedokončil. I třetí závod letošního ročníku vyhrál obhájce titulu ze Velké Británie Jonathan Rea.
Karel Abraham s motocyklem BMW, na kterém letos jezdí MS superbiků.
Karel Abraham s motocyklem BMW, na kterém letos jezdí MS superbiků. | Foto: Milwaukee BMW

Buriram - Karel Abraham po pádu v posledním kole nebodoval v dnešním závodu mistrovství světa superbiků v Thajsku. Na okruhu v Burinamu se v té době český nováček seriálu pohyboval na bodovaném umístění na začátku druhé desítky, nenavázal tak na 11. a 13. místo ze zahajovacího víkendu v Austrálii. Druhý závod je na programu v neděli.

I třetí jízdu letošního ročníku vyhrál britský obhájce titulu Jonathan Rea. Cílovou čáru projel o 222 tisícin dřív než krajan Tom Sykes, třetí skončil vítěz kvalifikace Michael van der Mark z Nizozemska.

Mistrovství světa superbiků v Buriramu (Thajsko):

První závod: 1. Rea 31:32,311, 2. Sykes (oba Brit./Kawasaki) -0,222, 3. Van der Mark (Niz./Honda) -9,623, ...Abraham (ČR/BMW) nedokončil.

Průběžné pořadí MS: 1. Rea 75 b., 2. Van der Mark 52, 3. Sykes 41, ...16. Abraham 8.