Abraham zajel v kvalifikaci na GP Španělska 16. místo

2. 4. 2011 15:45
Závod odstartuje z prvního místa Casey Stoner
Jorge Lorenzo na trati v Jerezu.
Jorge Lorenzo na trati v Jerezu. | Foto: Reuters

Jerez - Karel Abraham obsadil v kvalifikaci na Velkou cenu Španělska silničních motocyklů předposlední 16. místo. Nováček v třídě MotoGP tak do nedělní Grand Prix v Jerezu odstartuje z šesté řady.

Jednadvacetiletý Abraham na ducati, jenž se v pátečních trénincích pohyboval na hraně první desítky, ztratil na nejrychlejšího Caseyho Stonera s hondou 1,844 sekundy.

Australský mistr světa z roku 2007 startoval z pole position už do prvního dílu MS v Kataru, který také vyhrál.

Jakubu Smržovi těsně unikla první výhra v superbicích
Abraham se v MotoGP uvedl 13. místem a má první body
Hotovo: Pešek letos bude jezdit španělský šampionát

Abraham dnes jednou skončil mimo trať a oproti kvalifikaci v Kataru si o jednu příčku pohoršil. Porazil pouze Španěla Toniho Elíase. Pod umělým osvětlením na okruhu Losail obsadil Abraham při debutu v MotoGP poslední třinácté místo.

Druhý český účastník světového šampionátu Jakub Kornfeil se v kategorii do 125 ccm kvalifikoval sedmnáctým časem a na roštu mu tak bude patřit místo v páté řadě. Za nejrychlejším Sandrem Cortesem z Německa zaostal o více než dvě a půl sekundy. V Moto2 získal pole position jiný Němec Stefan Bradl.

Velká cena Španělska, druhý závod MS silničních motocyklů (kvalifikace):

Do 125 ccm: 1. Cortese (Něm./Aprilia) 1:47,399, 2. Terol -0,209, 3. Faubel (oba Šp./Aprilia) -0,570, 4. Vázquez (Šp./Derbi) -1,014, 5. Zarco (Fr./Derbi) -1,202, 6. Salom (Šp./Aprilia) -1,392, ...17. Kornfeil (ČR/Aprilia) -2,626.

Moto2: 1. Bradl (Něm./Kalex) 1:42,706, 2. Takahaši (Jap./Moriwaki) -0,282, 3. Lüthi (Švýc./Suter) -0,582, 4. Márquez (Šp./Suter) -0,626, 5. Smith (Brit./Tech 3) -0,794, 6. De Angelis (San Mar./Motobi) -0,907.

MotoGP: 1. Stoner (Austr./Honda) 1:38,757, 2. Pedrosa (Šp./Honda) -0,158, 3. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,161, 4. Spies (USA/Yamaha) -0,633, 5. Simoncelli -0,729, 6. Dovizioso (oba It./Honda) -0,952, ...16. Abraham (ČR/Ducati) -1,844.