Abraham získal v Thajsku jeden bod. Ve druhém závodě dojel patnáctý

13. 3. 2016 11:32
Karel Abraham dojel ve druhém závodě mistrovství světa superbiků v Thajsku na patnáctém místě.
Karel Abraham.
Karel Abraham. | Foto: Radek Vičík

Buriram - Karel Abraham vybojoval v druhém pokračování mistrovství světa superbiků v Thajsku jeden bod za patnácté místo v dnešním druhém závodě. V sobotu v Buriramu český nováček seriálu upadl v posledním kole a nebodoval, celkově se s devíti body drží na 16. místě průběžného pořadí.

Druhá jízda thajského víkendu skončila absolutním triumfem britských závodníků. Tom Sykes jako první v této sezoně dokázal porazit obhájce titulu Jonathana Reu, který v těsném dojezdu vedoucí trojice dojel druhý a dál vede celkovou klasifikaci. Za oběma jezdci z továrního týmu Kawasaki dojel třetí Chaz Davies na hondě.

Mistrovství světa superbiků v Buriramu (Thajsko):

Druhý závod: 1. Sykes 31:33,493, 2. Rea (oba Brit./Kawasaki) -0,190, 3. Davies (Brit./Ducati) -0,314, ...15. Abraham (ČR/BMW) -39,789.

Průběžné pořadí MS: 1. Rea 95 b., 2. Sykes 66, 3. Van der Mark (Niz./Honda) 65, ...16. Abraham 9.