reklama

Abrahamovi se trénink povedl. V Estorilu skočil čtvrtý

Karel Abraham Karel Abraham autor: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Lukáš Pešek zajel třináctý nejrychlejší čas

Estoril - Karel Abraham na aprilii zajel čtvrtý čas v dnešním tréninku dvěstěpadesátek na nedělní Velkou cenu Portugalska v závodech silničních motocyklů.

Pilot brněnského týmu Cardion AB zaostal o 944 tisícin za nejrychlejším Hectorem Barberou ze Španělska. Lukáš Pešek byl třináctý. Mistrovství světa pokračuje po čtyřtýdenní pauze.

Čtěte také: Abraham dojel jedenáctý, Pešek zase nedokončil

Abraham zajel svá nejrychlejší kola v závěru tréninku, kdy se dokázal udržet za italským obhájcem titulu Markem Simoncellim.

"Předjel mě, když jsem vyjížděl z boxů, tak jsem se vydal za ním a poslední tři kola jsme absolvovali spolu," popsal v tiskové zprávě Abraham, který nakonec Simoncelliho na čas i těsně porazil.

Pešek z elitní desítky vypadl až v konci tréninku. Za lídrem nakonec zaostal o dvě sekundy a jednu tisícinu.

"Celý volný trénink jsem jezdil sám, určoval jsem si tempo a pořád jsem zrychloval. Změníme rapidně nastavení geometrie, protože bychom potřebovali stáhnout jednu vteřinu tak, abych jel sám čas mezi zhruba pátým a desátým místem," plánoval Pešek, jezdec týmu Auto Kelly.

V královské MotoGP byl nejrychlejší Španěl Jorge Lorenzo s yamahou, ve stopětadvacítkách dosáhl jasně nejlepšího času Julian Simon rovněž ze Španělska na aprilii. Šestnáctiletý český jezdec Jakub Kornfeil byl před svým druhým startem v MS třicátý.

reklama