reklama

Dakarské drama: Malyszovi těsně před cílem etapy shořel vůz

Ohořelou buginu Adama Malysze zachytil na svém twitetrovém účtu francouzský novinář Xavier Richard. Ohořelou buginu Adama Malysze zachytil na svém twitetrovém účtu francouzský novinář Xavier Richard. autor: Xavier Richard via Twitter
Zápolení bývalého polského skokana na lyžích Adama Malysze s nástrahami letošní Rallye Dakar skočilo těsně před koncem včerejší druhé etapy katastrofou.

San Juan - Zápolení bývalého polského skokana na lyžích Adama Malysze s nástrahami letošní Rallye Dakar skočilo těsně před koncem včerejší druhé etapy katastrofou. Polákova bugina SMG pouhých 30 kilometrů od cíle totálně shořela.

Více o druhé etapě Rallye Dakar čtěte ZDE

Podle novinářů účastnících se 36. ročníku slavné soutěže, byl požár velmi rychlý a polské posádce Malysz, Rafal Martoni se nepodařilo zachránit ani vlastní doklady. Oběma jezdcům tak dokonce shořely i pasy.

"Obrovská smůla. Na konci druhé etapy došlo ke katastrofální explozi," posteskl si ještě v noci na svém facebookovém profilu čtyřnásobný mistr světa ve skocích na lyžích.

Veškeré pokusy o záchranu byly marné

"Snažili jsme se zachránit situaci, ale náš vůz v mžiku pohltily plameny. Bohužel musíme ze soutěže odstoupit, protože auto je totálně zničené. Jsme velmi smutní a zklamaní. Hlavně proto, že nám do cíle chybělo ani ne třicet kilometrů," dodal "polský orel".

Pro Malysze byl letošní start na Dakaru už čtvrtým dobrodružstvím na jihu Ameriky. Při své premiéře v roce 2012 obsadil 38. místo, loni už byl třinácté a také letos se pohyboval v druhé desítce výsledkové listiny.

reklama