reklama

Alonso sen o Trojkoruně nevzdává. Na třetí pokus zamíří na Indy 500, znovu v McLarenu

Zklamaný Fernando Alonso po neúspěšné kvalifikaci na 500 mil Indianapolis 2019 Zklamaný Fernando Alonso po neúspěšné kvalifikaci na 500 mil Indianapolis 2019 autor: IndyCar Media
Dvojnásobný mistr světa formule 1 Fernando Alonso se i letos pokusí v Indianapolisu získat legendární Trojkorunu. V závodě seriálu Indycar na 500 mil ještě nikdy neviděl cíl.

Po úspěšné premiéře v Rallye Dakar se španělský pilot rozhodl na třetí pokus uspět v závodě amerických formulí Indy 500. 38letý pilot se na startu domluvil s týmem Arrow McLaren SP,  tedy jakousi americkou pobočkou stáje F1, v jejíchž barvách ve světovém šampionátu absolvoval pět sezon.

Triumf ve "Staré cihelně" v Indianapolisu stále dvojnásobnému šampionu  čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans a vítězi GP Monaka formule 1 chybí k tomu, aby dorovnal slavného Grahama Hilla. Brit je totiž zatím jediným závodníkem historie, jenž dosáhl na legendární Trojkorunu.

"Jsem závodník a Indy 500 je největším závodem světa. Před tímto podnikem a každým, kdo v něm nastoupí, mám maximální respekt. Jediné, co chci, je se s nimi poměřit a předvést ten nejlepší výkon," uvedl Alonso.

Slovo "respekt" nepadlo v jeho vyjádření náhodou. Loni se v barvách McLarenu po havárii v tréninku do závodu vůbec nekvalifikoval. V roce 2017 (to jel ve společném týmu McLarenu a Andretti Autosport) při svém debutu sice 24 kol vedl, jenže klání nedokončil kvůli poruše motoru Honda.

Ani McLarenu se v IndyCar zatím moc nedařilo, proto pro letošní rok spojil síly s renomovanou stájí Schmidt Peterson. Tým pro celou sezonu IndyCar nasadí dva mladíky: Patricia O'Warda z Mexika a Američana Olivera Askewa. Alonso bude pro Indy 500 třetím pilotem.

Video: Zeď přišla moc rychle. Alonso v tréninku v Indy utrhl McLarenu všechna kola Video: Zeď přišla moc rychle. Alonso v tréninku v Indy utrhl McLarenu všechna kola Čtěte zde
reklama