Automobilový talent Král dosáhl v GP2 na stupně vítězů

1. 11. 2009 14:53
Král v Abú Zabí dojel třetí
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Sport

Abú Zabí - Talentovaný český automobilový jezdec Josef Král dosáhl při svém debutu ve formulové sérii GP2 Asia na stupně vítězů.

Po pátém místě ze soboty obsadil dnes v druhém závodu na novém okruhu Yas Marina v Abú Zabí třetí pozici, a poprvé tak v seriálu, jež bývá odrazovým můstkem do F1, stanul na stupních vítězů.

Devatenáctiletý Král závodí za britský tým Super Nova, jenž ho angažoval minulý týden. Jezdec z Hradce Králové vybojoval na trati, kde se tento víkend jede závěrečný díl formule jedna, pódiové umístění v krátkém závodu na 22 kol.

"Na to, že během startu jsem měl adrenalinový okamžik, protože Cecottovi zhasnul motor a musel jsem se mu vyhýbat, to nebylo tak špatné. Byl to můj druhý ostrý start v GP2," připomněl v tiskové zprávě Král.

Díky třetí a páté pozici tak prvnímu Čechovi v této sérii patří průběžné třetí místo. Další díl asijské GP2 bude 5. a 6. února opět na okruhu v Abú Zabí, zbývající dva závody se pojedou v únoru a březnu v Bahrajnu.