reklama

Badoer v premiéře nepřekvapil. ´Hlavně že jsem dojel´

Luca Badoer. Luca Badoer. autor: Reuters
Badoer dokončil VC Evropy na posledním místě

Valencie - Spokojený alespoň s tím, že dojel do cíle Velké ceny Evropy, byl italský pilot Luca Badoer, který poprvé v letošní sezoně nastoupil do kokpitu formule 1.

Osmatřicetiletý pilot, který naposledy závodil před deseti lety za Minardi, alespoň dočasně nahradil u týmu Ferrari zraněného Felipe Massu.

"Prioritou bylo dokončit závod, abych s vozem odjel co nejvíce kol a získal s autem větší jistotu," prohlásil v pondělí Badoer.

"Samozřejmě, že to byl těžký závod, ve formuli jedna se nyní závodí úplně jinak, než před deseti lety. Bylo těžké nechybovat," tvrdí Ital.

Čtěte také:

Šlendrián u McLarenu: Poražený Hamilton se týmu zastal
Barrichello se dočkal. Hamiltona zradili mechanici

Badoer se přitom chyb v novém voze rozhodně nevyvaroval, když hned na začátku závodu dostal smyk a i poté se potýkal spíše s vozem, který poprvé odzkoušel na pátečním tréninku, než se svými soupeři.

Barrichello se dočkal. Po pěti letech vyhrál závod F1 Barrichello se dočkal. Po pěti letech vyhrál závod F1 Prohlédněte zde

V závodě nakonec dojel poslední, o kolo za vítězem velké ceny Rubensem Barrichellem. Před ním skončili další dva nováčci v letošním ročníku formule, Jaime Alguersuari a Romain Grosjean.

Už do příštího závodu ale slibuje zlepšení výsledků, dílem kvůli tomu, že už si prý na letošní monopost zvyká, dílem kvůli tomu, že okruh ve Spa, narozdíl od toho valencijského, ze své závodní kariéry zná.

"Říkám vám, že tenhle víkend jsem se o mnoho zlepšil a ve Spa myslím budu mnohem lepší. Nevím o kolik, uvidíme, ale určitě budu lepší, slibuji," prohlašuje Badoer.

Příležitost sliby naplnit bude mít již tento víkend, neboť Velká Cena Belgie se jede již tuto neděli od dvou hodin odpoledne.

reklama