reklama

První video z hrůzné rány: Bianchi narazil do jeřábu hlavou

Jules Bianchi narazil do těžkého stroje v plné rychlosti. Jules Bianchi narazil do těžkého stroje v plné rychlosti. autor: brightcove.com
Amatérský záznam ukazuje, jak drsný byl náraz vozu Julese Bianchiho do jeřábu při nedělní Velké ceně Japonska formule 1.

Suzuka - Až druhý den po těžké havárii Julese Bianchiho ve Velké ceně Japonska formule 1 se objevil její první videozáznam.

Natočil ho jeden z diváků přímo na okruhu Suzuka a ukazuje, jak tvrdý byl střet Francouzovy Marussie s jeřábem odtahujícím rozbitý monopost Sauber. Záběry potvrzují, že k těžkému poranění závodníkovy hlavy došlo proto, že se nízká formule doslova zasunula pod stroj na vysokých kolech.

Více o stavu Julese Bianchiho čtěte ZDE

Bianchi dostal na mokré trati smyk v rychlosti 202 km/h a jak je vidět na záznamu, k ochranným bariérám se přiřítil v plné rychlosti. K závodníkově smůle trefil neřiditelný stroj přímo jeřáb. Náraz byl tak silný, že formule těžký stroj nadzvedla a o kus posunula. Při srážce navíc z jeřábu spadl zavěšený Sauber.

Vzhledem k současnému stavu Julese Bianchiho zde video přímo nezobrazujeme. Pokud ho chcete vidět a jste si vědomi, že znázorňuje situaci, která může některé čtenáře rozrušit, klikněte na tento odkaz.

reklama