reklama

Bída z kraje sezony zapomenuta. Massa prodloužil ve Ferrari

Felipe Massa Felipe Massa autor: Scuderia Ferrari
Brazilský pilot Felipe Massa si výkony v posledních závodech sezony formule 1 vydobyl prodloužení smlouvy s Ferrari.

Praha - Brazilský pilot Felipe Massa bude jezdit i v příští sezoně formule 1 za Ferrari. Italská stáj dnes podle očekávání potvrdila, že s vicemistrem světa z roku 2008 prodloužila smlouvu o další rok. Do příští sezony tak půjde tým s nezměněnou dvojicí pilotů Massa, Fernando Alonso.

Jednatřicetiletému Brazilci příliš nevyšel úvod sezony a začalo se spekulovat, že v týmu letos skončí. Poté však začal Massa zajíždět lepší výsledky a setrvání si definitivně zajistil v posledních Velkých cenách Japonska a Koreje, v nichž obsadil druhé a čtvrté místo.

Massovo prodloužení smlouvy o jeden rok přiživilo spekulace, že pro sezonu 2014 se Ferrari chystá získat z Red Bullu aktuálního mistra světa a lídra seriálu Sebastiana Vettela. Alonso má v týmu smlouvo do roku 2016.

Brazilec Massa je součástí rodiny Ferrari celou svou kariéru ve formuli 1. Než se stal v roce 2006 jejím závodním jezdcem, byl testovacím pilotem a také členem týmu Sauber, jenž využíval motory Ferrari.

Na kontě má Massa jedenáct vítězných Grand Prix. Poslední výhru zaznamenal v roce 2008 v rodném Sao Paulu, kde navzdory triumfu prohrál celý šampionát o pouhý bod s Britem Lewisem Hamiltonem.

reklama