reklama

BMW představilo monopost i cíle: Chce mistra světa

Představení nového monopostu stáje BMW Sauber Představení nového monopostu stáje BMW Sauber autor: Sport
Rezervním jezdcem je Christian Klien

Valencia - Leden, coby tradiční měsíc k představení nových monopostů pro nastávající sezonu vozů F1, využila v úterý také třetí stáj loňského pořadí poháru konstruktérů BMW Sauber.

Vedení německé týmu pak při této příležitosti i zopakovalo své cíle pro příští sezonu.

A ty nezní nijak skromně. Chce se zapojit se do bitvy o světový primát. 

Není to však nic neobvyklého, vždyť BMW se v loňském roce prezentovalo nadějnými výkony a po Velké ceně Kanady se dokonce jejich pilot Robert Kubica ocitl v pozici lídra světového šampionátu. Stáj pak měla mimo jiné jedenáctkrát své zastoupení na stupních vítězů.

Čtěte také: BMW Sauber má jasno: Příští rok chce bojovat o titul

„Minulý rok jsme se přesvědčili, že když pracujeme společně, tak můžeme dosáhnout dobrých výsledků. Co je pak také důležité, v první polovině soutěže jsme byli uchazeči o titul. Všichni si ale pamatují, jak jsme nakonec skončili, takže se nyní musíme pokusit zopakovat první polovinu a zakončit potom sezonu lépe než loni," řekl pro stanici BBC Robert Kubica.

Testovat bude Rakušan Klien

V podobném duchu hovořil i jeho týmový kolega Nick Heidfeld, který v loňském roce nasbíral šedesát bodů a skončil v celkovém bodování na šestém místě.

"Věřím, že mohu vyhrávat, když je auto v pořádku. A situace je taková, že mohu klidně bojovat o světový titul," přidává se sebevědomě.

Přečtěte si také: Revoluce v F1: Medaile znamenají spásu, ale i zkázu

Měnící se pravidla pak donutila BMW k některým změnám. Ty by jim měly pomoci při předjíždění a zlepšit tak tím jejich konkurenceschopnost.

Novinky se pak dotkly také celkové aerodynamiky, či zavedení pneumatik s drážkovou gumou, která by měla využívat kinetickou energii Kers.

Ta by měla uchovávat energii a rozptylovat ji při brždění a naopak lépe působit ve chvíli, kdy se vůz chystá zrychlovat.

„Stanovili jsme si naše cíle pro rok 2009 již před čtyřmi lety. Těch už jsme však dosáhli, takže není důvod proč bychom se měli vzdát i toho nejtěžšího. Chceme bojovat o světový primát s dalšími dvěma velkými týmy," uzavřel odhodlaně šéf týmu Mario Theissen.

Třetím testovacím a rezervním jezdcem bude pro další sezonu Rakušan Christian Klien.

reklama