reklama

Brawn: Jestli Schumi nezačne vyhrávat, za rok skončí

Schumacher získal po návratu 'jen' dvě druhá místa Schumacher získal po návratu 'jen' dvě druhá místa autor: Sport
Schumacherovi končí smlouva s Mercedesem v roce 2012

Praha - Rekordmanovi formule jedna a živoucí legendě motoristického sportu Michaelu Schumacherovi hrozí vyhazov. Vyplývá to ze slov Rosse Brawna, tedy šéfa stáje Mercedes GP, za níž Schumacher od letošního roku jezdí.

Brawn, který byl jako šéf stáje u všech pěti Schumacherových mistrovských titulů ve Ferrari (celkově sedm), není spokojen s tím, že se Schumacherovi nedaří.

Po svém letošním návratu do kolotoče závodů formule jedna skončila jednačtyřicetiletá německá legenda nejlépe 'jen' dvakrát druhá, což je podle Brawna málo. Schumacher zaostává i za svým týmovým kolegou a krajanem Nikem Rosbergem.

Čtěte také:
Kolize, jež rozhodla. Hamilton: V titul už moc nevěřím
Triumfující Alonso: Teď se teprve začne pořádně závodit
Šéf Renaultu: Petrov dělá moc chyb. O Räikkönena stojím

"S Nikem jsem spokojený. Teď očekáváme pokroky od Michaela, který ještě nejezdí na svém maximu. Nejlepší by bylo, kdyby neustále jeden druhého porážel. Když jeden z jezdců zaostává, není to dobré," uvedl Brawn pro agenturu Reuters.

Jenson Button se baví s týmovým šéfem Rossem Brawnem před Velkou cenou Brazílie Jenson Button získal pro Brawna loni titul Foto: Reuters

Podle listu Bild dostal Schumacher od Brawna ultimátum. Pokud nezačne příští rok vyhrávat, v týmu skončí a to přesto, že má podepsanou smlouvu s Mercedesem až do roku 2012. Každý rok by si měl Schumi přijít na 21 milionů eur.

Schumacher, který se letos vrátil k závodění čtyři roky po ukončení kariéry, se však bez boje vzdát nehodlá. "Pro mě už teď začala příprava na příští rok."

Mercedesu se oproti loňsku nedaří. Schumacher je v průběžném pořadí čtyři závody před koncem desátý, když nasbíral o 76 bodů méně než Rosberg. Ani on však dílčí prvenství nezískal. Přitom loni získal pod názvem stáje BrawnGP mistrovský titul Brit Jenson Button.

reklama