reklama

Britská GP zůstává v F1, opět se pojede v Silverstone

Sebastien Vettel při průjezdu cílovou rovinkou Sebastien Vettel při průjezdu cílovou rovinkou autor: Reuters
Pořadatelé se dohodli s Berniem Ecclestonem

Londýn - Britská velká cena formule 1 se pojede i příští rok na okruhu Silverstone. Pořadatelé oznámili dokončení úspěšných jednání s Berniem Ecclestonem v pondělí.

Závodiště v Silverstone přitom v kalendáři závodů příští sezony formule mělo chybět, jeho místo totiž měl zaujmout nový okruh v Doningtonu. Ovšem jeho organizátoři nesehnali dostatek peněz a nějakou dobu hrozilo, že se britská GP nepojede vůbec.

Pak se ale ozvali zástupci okruhu v Silverstone a začala tvrdá vyjednávání s hlavním promotérem formule Berniem Ecclestonem o výši poplatků za uspořádání závodu.

Čtěte také: Potvrzeno: Räikkönnen bude jezdit rallye. Za Citroën

Ta nakonec dopadla pro britské pořadatele úspěšně, neboť se jim podařilo u Ecclestonea vymoci výměnou za dlouhodobý kontrakt některé finanční ústupky. Trať v Northamptonshire by měla podle dohody hostit VC Velké Británie následujících sedmnáct let.

"Není jednoduché podepsat takhle dlouhodobou smlouvu a vyžaduje to hodně zodpovědnosti, ale BRDC (Britský klub závodních jezdců) chce, aby těsné propojení (s formulí 1) pokračovalo," prohlásil šéf BRDC Damon Hill.

"Každému bylo jasné, že britská GP není jen sportovní událost, ale také je pohonem průmyslu této země. Kdybychom o ni přišli, určitě by nás to poškodilo," konstatoval Hill.

První Velká cena se v Silverstone jela už v roce 1950, přičemž posledních třiadvacet let zde formule ani jeden rok nechyběly. Celkem formule v kraji Northamptonshire odjely osmačtyřicet závodů.

reklama