reklama

Zemřel talentovaný pilot, který učil závodit hvězdy

Britský jezdec Sean Edwards zahynul poté, co Porsche řízené australským mladíkem vrazilo v plné rychlosti do bariér a začalo hořet. youtube.com
Britský automobilový závodník Sean Edwards, který se jako jezdecký kouč hollywoodských hvězd i jako epizodní herec účastnil natáčení filmu Rivalové, se v úterý stal obětí havárie v Austrálii.

Ipswich - Svět formule 1 se ještě nevzpamatoval z úmrtí španělské závodnice Márie de Villotaové a už přišla další tragická smrt člověka svázaného s kolotočem Grand Prix.

26letý Sean Edwards, který se jako jezdecký kouč hollywoodských hvězd i epizodní herec účastnil natáčení filmu Rivalové, se v úterý stal obětí havárie na australském okruhu Queensland Raceway. Porsche řízené místním mladíkem narazilo do svodidel a vzplálo.

Drtivý náraz

Birt Edwards na akci na trati v blízkosti města Ipswich působil jako jezdecký kouč, který má zlepšit řidičské schopnosti a dovednosti svých svěřenců.

20letý mladík s Edwardsem na sedadle spolujezdce ale řízení nezvládl a v plné rychlosti narazil do svodidel. Vůz začal okamžitě hořet, podle místní policie ovšem Brit zemřel už při nárazu. Pilota, jehož havárii měli z boxů na vlastní oči sledovat jeho příbuzní, s těžkými popáleninami transportovali do nemocnice v Brisbane.

"Záchranáři měli ztíženou práci s otevřením zničeného vozu, aby zraněného vůbec dostali ven. Trvalo to dvě hodiny, než se jim to konečně podařilo," řekl inspektor Dave Preston z queenslandské policie.

Vítěz i filmová hvězdička

Edwardse čekal začátek října v Abú Zabí boj o titul šampiona seriálu Porsche Supercup, který momentálně vede. Kromě jiného byl dvojnásobným vítězem čtyřiadvacetihodinovky v Dubaji a jednou vyhrál stejný závod i na Nürburgringu.

Rodák z Londýna se také podílel na úspěšném filmu Rivalové. Kromě toho, že jeho hvězdy a další najaté kaskadéry učil sportovně jezdit, sám si zahrál roli svého otce a expilota F1 Guye Edwardse.

Ten se spolu s dalšími odvážnými piloty účastnil legendární záchrany Nikiho Laudy z hořícího Ferrari na starém Nürburgringu v roce 1976. Jeho syn scénu s dalšími herci po skoro čtyřiceti letech znovu oživil pro filmové plátno.

reklama