reklama

Extrémní obětavost: Závodník se vrhl pro motorku do plamenů

BSB, Oulton Park 2014: Chris Walker, Kawasaki BSB, Oulton Park 2014: Chris Walker, Kawasaki autor: youtube.com
Britský jezdec Chris Walker při tréninku na závod domácího šampionátu superbiků nejdřív svoji Kawasaki rozbil, aby ji pak tahal z ohně.

Oulton Park - Britský jezdec Chris Walker dokázal, že motorka je pro něj to samé jako pro dostihového jezdce jeho nejlepší kůň a že pro ni udělá cokoliv.

Walker při jednom z nedělních tréninků na závod domácího šampionátu superbiků na okruhu v Oulton Parku spadl tak nešťastně, že se jeho motorka dostala do kotrmelců. Přitom prasklo hrdlo nádrže a kolem začalo šplíchat palivo.

Ležící stroj začal okamžitě hořet. Na to se ovšem závodník nemohl dívat a obětavě se pro zelenou Kawasaki vrhl do plamenů.

Snaha se vyplatila, mechanici dokázali za pouhé čtyři hodiny Kawasaki přestavět tak, aby s ní 42letý veterán mohl vyjet do kvalifikace, kde obsadil deváté místo.

Práci svým lidem přidělal Walker i včera, když v prvním závodě spadl. Těžce zkoušenou motorku musel tým odepsat a rychle doladit náhradní stroj. S ním si závodník v druhé jízdě dojel pro body za osmé místo.

reklama