reklama

Bude Fisichella bez řidičáku?

ŘÍM - Spěch se nevyplatil pilotovi formule 1 Giancarlu Fisichellovi. Italští policisté nevěřili svým očím, když jezdec Renaultu v neděli okolo šesté hodiny ráno svištěl předměstím Říma téměř 150kilometrovou rychlostí. Maximální povolená rychlost je v míst

"Chůva nám volala. Syn měl vysokou horečku a nepřestával plakat. Chtěl jsem u něj být co nejdříve a příliš jsem sešlápl plyn," vysvětlil pro agenturu Ansa, která o případu informovala. Fisichella si ale brzy uvědomil, že ani to není omluva pro jeho počínání. "Omlouvám se, je mi jasné, že jsem udělal chybu," dodal.

Ani na policisty jeho vysvětlení nezabralo. Za výrazné překročení povolené rychlosti zabavila parťákovi světového šampióna Fernanda Alonsa řidičský průkaz. To neznamená, že by Fisichella nemohl jezdit na okruzích, k tomu ho opravňuje speciální závodní licence.

Ital je tak dalším v řadě pilotů, kteří hřeší na silnicích. Problémy s dopravní policií již měli mimo jiné i Juan Pablo Montoya, Ralf Schumacher nebo Jenson Buton. Největším hříšníkem, jenž předváděl své jezdecké schopnosti na nesprávném místě, je Francouz Rene Arnoux. Ten v lednu 1987 pádil místo povolené devadesátky rychlostí 242 kilometrů za hodinu.

reklama