reklama

Misi "třetí čínský titul" začal Vršecký dvojitým vítězstvím v Pekingu

David Vršecký v Číně. David Vršecký v Číně. autor: Buggyra
David Vršecký kraluje okruhovému šampionátu tahačů i s novou Buggyrou, která má domácí motor Weichai.

Peking - David Vršecký vykročil za hattrickem v čínském šampionátu tahačů na okruzích nejlepším možným způsobem. V obou středečních závodech na okruhu Goldenport poblíž Pekingu vyhrál. Úspěch Buggyry na čínském poli podtrhl domácí pilot Kung Pin, který byl ve voze z Roudnice dvakrát druhý.

Zatímco Vršecký zná čínské poměry už dobře, pro jeho jeho nový speciál Buggyra Zero s čínským motorem to byla premiéra. "Musím říct, že před startem panovala lehká nervozita, jak bude truck vůbec fungovat. Ta ale opadla hned v úvodních trénincích, kdy jsem viděl, že auto je připravené skvěle. Osvědčily se i úpravy, které jsme provedli na motoru Weichai," uvedl spokojený Vršecký.

Zkušený pilot proměnit přetavit vítězství v kvalifikaci ve svůj první letošní sezony, kdy už definitivně opustil evropský šampionát. "Startoval jsem z pole position a celý závod jsem před sebe nikoho nepustil, auto fungovalo skvěle. Navíc týmový parťák dojel hned za mnou, takže spokojenost," řekl 42letý jezdec.

V druhém závodě se musel probíjet z osmé příčky, přesto ale nakonec proťal cílovu čáru znovu jako vítěz.  "Museli jsme se s Kung Pinem prokousávat dopředu, což se nám podařilo. V půlce závodu se ovšem stala nehoda a čtyři kola jsem musel kroužit za safety car. Po restertu už jsem neměl téměř žádný problém dojet si pro vítězný double," dodal Vršecký, který se v čele čínského mistrovství drží nepřetržitě už 26 měsíců.

Vršecký začal útok na třetí čínský titul dvojitým vítězstvím Buggyry |  02:26
reklama