reklama

Buggyra vysílá do náročných etap Rallye Dakar vedle kamionů také Hummer

Hummer v závodní úpravě Tomáš Ouředníčka a barvách stáje Buggyra. Hummer v závodní úpravě Tomáš Ouředníčka a barvách stáje Buggyra. autor: Buggyra Racing
Roudnická stáj Buggyra nebude mít v Rallye Dakar svá želízka v ohni pouze v kategorii kamionů, ale v jejích barvách nastoupí i Tomáš Ouředníček v Hummeru v kategorii osobních vozů.

Most - Tým Buggyra se nadcházejíc Rallye Dakar nespokojil jen s rozšířením "garáže" o druhý kamion Tatra, ale v jeho barvách se poprvé objeví osobní vůz. Legendární Hummer bude řídit zkušený Tomáš Ouředníček.

Bývalý navigátor v roce 2009 obsadil v Dakaru sedmé místo po boku jezdce Miroslava Zapletala.

"Jsme si vědomi, že nejsme 100% připraveni, ale pro nás je to něco jako průzkumná mise,“ uvedl k nové výzvě manažer Buggyry Jan Kalivoda.

"Dakar 2016 pro nás bude o sbírání zkušeností. Samozřejmě nemůžeme pomýšlet po skalpu továrních týmů jako Peugeot, Toyota či Mini, ale chceme se učit. Být součástí takto profesionálního týmu je pro nás velkou poctou,“ řekl Ouředníček.

Buggyra v kategorii kamionů na svůj třetí start v nejnáročnější rallye světa nasadí kromě Tatry 815 Fat Boy Martina Kolomého také novou Tatru Phoenix. Tu bude pilotovat Jaroslav Valtr.

reklama