reklama

Kdy, když ne teď? Lacko si jede do Jaramy pro vysněný titul

Adam Lacko v letošní sezoně vyhrál už 12 závodů evropského šampionátu tahačů na okruzích. Adam Lacko v letošní sezoně vyhrál už 12 závodů evropského šampionátu tahačů na okruzích. autor: Buggyra
Adam Lacko je krůček od zisku titulu evropského šampiona tahačů na okruzích. Vše se rozhodne o víkendu ve španělské Jaramě. Český jezdec na španělský okruh zamířil s náskokem 35 bodů na obhájce titulu Jochena Hahna z Německa.

JaramaAdamu Lackovi stačí v posledním závodním víkendu sezony ve španělské Jaramě získat 35 bodů a může bez ohledu na výsledky rivala Jochena Hahna slavit titul mistra Evropy tahačů na okruzích. Tým Buggyra je navíc blízko double, vede také v hodnocení Poháru konstruktérů.

Skrytá identita. Proč je Buggyra v listině jako Freightliner a Kornfeil vlastně jezdí na Mahindře Skrytá identita. Proč je Buggyra v listině jako Freightliner a Kornfeil vlastně jezdí na Mahindře Prohlédněte zde

Řeč čísel je jasná. I kdyby zkušený Němec vyhrál všechny čtyři zbývající závody šampionátu, měli by oba sokové 380 bodů a Lacko k dobru 12 vyhraných jízd. Tedy počet triumfů, které soupeř v Ivecu už letos nemůže ani ohrozit, natož překonat. Za dobré konstelace výsledků může být 33letý český pilot mistrem Evropy už v sobotu.

"Realita je taková, že Adamovi stačí k zisku titulu jenom šestá místa, nemyslím si ale, že by se měl nový mistr Evropy prezentovat zrovna tímto způsobem. Budeme vycházet z aktuální situace," míní týmový manažer Jan Kalivoda.

Sám Lacko jezdí v Jaramě rád a doufá, že po víkendu bude mít okruh nacházející se severně od Madridu ještě raději. "Nepamatuji si na závod z poslední doby, ve kterém bych získal jenom patnáct bodů, ale stát se může všechno. Každopádně v Jaramě nehodlám měnit taktiku, pojedu jako vždycky. Vzhledem k charakteru technicky hodně těžkého okruhu sehrají rozhodující roli měřené tréninky a brzdy," uvedl rodák z Čeladné.

Nedostatku zkušeností s vypjatými závěry se nebojí, navíc v záloze má zkušeného rádce - dvojnásobného evropského šampiona Davida Vršeckého. "V Le Mans mi říkal, že své tituly získal poté, co do Jaramy přijel s náskokem 13 a 10 bodů. Když to dal on, prý to zvládnu taky," dodal letošní dosavadní suverén se smíchem.

Konec francouzského trápení. Lacko si k narozeninám daroval vítězství Konec francouzského trápení. Lacko si  k narozeninám daroval vítězství Čtěte zde

Pokud by spolu Lackem vybojoval Pohár konstruktérů, kde má Buggyra náskok 37 bodů, byl by prvním účastníkem v historii seriálu, který by získal titul jako jezdec i jako konstruktér. "Zní to dobře. Když si vzpomenu, jak jsem do toho na podzim 2009 spadl, přijde mi to až úsměvné," připomněl zkušený závodník dobu, kdy se vedle role pilota začal věnovat i technické stránce závodních speciálů.

Ve Španělsku jsou na programu po oba víkendové dny vždy dva závody, ten druhý s otočeným pořadím top 8 na startu. Celkem je možné získat ještě 60 bodů. Aktuálně.cz vám z Jaramy nabídne zprávy a zajímavosti od zvláštního zpravodaje, který bude na závodech přítomen.

reklama