reklama

Buggyra míří na milovaný Nürburgring, Lacko chce další stupně vítězů

Adam Lacko (vpravo) ztrácí na lídra seriálu Jochena Hahna 54 bodů. Adam Lacko (vpravo) ztrácí na lídra seriálu Jochena Hahna 54 bodů. autor: Buggyra
Roudnickou Buggyru čeká o víkendu oblíbený Nürburgring, na němž se završí první polovina evropského šampionátu tahačů na okruzích. Obhájce titulu vicemistra Adam Lacko si chce v Německu opět vylepšit svoji pozici v průběžném hodnocení seriálu.

"Nevím o nikom, kdo by neměl Nürburgring rád. O víkendu přijde tradičně 200 000 lidí, což je více, než chodí na podniky F1. Fantastická atmosféra a okruh, který Buggyrám svědčí," uvedl manažer Buggyry Jan Kalivoda.

Podle něj je tento závod v Německu je rovněž o zahájení jednání o kontraktech na příští sezonu. "Čekáme invazi hostů a partnerů, na kterou budeme, jako vždycky náležitě připraveni. Stejně, jako na patřičný bodový přísun."

V ten věří i Lacko, který se po technických problémech nového speciálu VK  50 v Maďarsku, vrátil na Slovakiaringu na stupně vítězů. V tabulce šampionátu je čtvrtý, na třetího Norberta Kisse ztrácí pět bodů.

"Jedeme s úplně novým autem. Z dvanácti bodovaných jízd jsem jedenáctkrát dojel. VK50 drží a má velký potenciál, který v dohledné době určitě využijeme. Nejlépe už na Nürburgringu," doufá 34letý pilot.

Slovenská krása, hravý Lacko i vítané osvěžení. To byly tahače na Slovakia Ringu Slovenská krása, hravý Lacko i vítané osvěžení. To byly tahače na Slovakia Ringu Prohlédněte zde

Lacka nijak netrápí ztráta 54 bodů na průběžného lídra Jochena Hahna. "Asi bych měl v této chvíli řešit vzhledem k průběžnému pořadí Kisse a Steffi Halmovou, smělé myšlenky na zisk titulu mě ale neopouštějí," věří mistr Evropy z roku 2017.

"Dám do každého metru okruhu tradičně všechno, v minulosti se mi tato strategie vždycky vyplácela. Jochen se Steffi budou na domácím okruhu tradičně pod velkým tlakem. Oba jsem porazil v Misanu, netuším, proč by tomu tak nemohlo být i na Nürburgringu," dodal Lacko.

Všechny čtyři víkendové jízdy budou v Česku poprvé v přímém televizním přenosu. Závody tahačů bude vysílat stanice Sport5. Spolukomentátorem bude dvojnásobný mistr Evropy a šéfkonstruktér Buggyry David Vršecký.

reklama