reklama

Českým motocyklistům první kvalifikace nové sezony nevyšla

Karel Hanika. Karel Hanika. autor: KTM Images
Výsledky kvalifikace na Vlekou cenu Kataru silničních motocyklů.

Losail - Ani jeden z trojice českých zástupců v dnešní kvalifikaci na Velkou cenu Kataru se nevešel do první desítky. Ve třídě Moto3 obsadil Karel Hanika na KTM 14. místo a Jakub Kornfeil v sedle motocyklu stejné značky byl klasifikován až na 26. pozici. Karel Abraham v MotoGP vypadl v první části kvalifikace a patří mu konečná dvacátá pozice.

Hanikovi nepomohlo ani to, že ztrátu na čelo závodního pole proti tréninkům stáhl na polovinu a na startu zítřejšího závodu se postaví do páté řady, jeho krajanovi bude patřit řada číslo devět.

"Dnešní kvalifikace je jedno velké zklamání. Šestadvacáté místo rozhodně není naším cílem. Všechno, co teď můžu udělat, je to, že to hodím za hlavu a budu se soustředit na zítřek," sdělil zklamaný Kornfeil.

Jezdcům na KTM se dnes vůbec nedařilo a nejlepší její závodník, Miquel Oliveira, byl na osmém místě jediným zástupce rakouské značky v první desítce. První pole position sezony pro sebe vybojoval Francouz Alexis Masbou na Hondě.

V Moto2 byl ze všech jezdců nejrychlejší Brit Sam Lowes, který na stroji Speed Up podobně jako v trénincích uhájil pozici před celou skupinou jezdců na Kalexech, jimž dnes vévodil Johann Zarco z Francie.

Abrahamovi v MotoGP unikl postup do druhé části o šest desetin vteřiny. Mezi jezdci na stroji specifikaci "Open" byl pátý.

"Podařilo se nám zlepšit náš čas, ale samozřejmě s výsledkem spokojený nejsem, už proto že na testech jsme byli rychlejší. Není to o žádných velkých problémech, máme na doladění jen drobnosti, ale dnes to prostě nevyšlo," litoval jezdec stáje Cardion AB Motoracing.

Trochu nečekaným vítězem se v elitní třídě MotoGP stal Andrea Dovizioso na Ducati, který bude mít v první řadě vedle sebe Daniho Pedrosu a Marca Marqueze na Hondách.

Velká cena Kataru, úvodní závod mistrovství světa silničních motocyklů - kvalifikace:

Moto3: 1. Masbou (Fr./Honda) 2:06,170, 2. I. Viňales (Šp./Husqvarna) -0,067, 3. Antonelli (It./Honda) -0,075, ...14. Hanika -0,645, 26. Kornfeil (oba ČR/KTM) -1,432.

Moto2: 1. Lowes (Brit./Speed Up) 1:59,423, 2. Zarco (Fr./Kalex) -0,332, 3. Rabat (Šp./Kalex) -0,390.

MotoGP: 1. Dovizioso (It./Ducati) 1:54,113, 2. Pedrosa -0,217, 3. M. Márquez (oba Šp./Honda) -0,324, ...20. Abraham (ČR/Honda) nepostoupil do 2. části kvalifikace.

reklama