reklama

Jméno Schumacher se vrátilo, syn legendy si ale na vítězství v F2 musí počkat

Mick Schumacher ve formuli 2 (2019) Mick Schumacher ve formuli 2 (2019) autor: FIA Formula 2 - Joe Portlock
Mick Schuamcher, syn sedminásobného mistra světa formule 1 Michaela, bodoval v obou závodech při premiérovém víkendu ve Formuli 2 v rámci Velké ceny Bahrajnu. V hlavním závodě byl osmý, ve sprintu dojel z pole position šestý.

Dvacetiletý německý pilot, který startoval po desátém místě v páteční kvalifikaci do hlavního závodu z páté řady, zaostal v závodě na 32 kol o téměř 35 sekund za vítězným Kanaďanem Nicholasem Latifim.

Do nedělního sprintu vyrazil sice z pole position, ale v závěru na opotřebovaných gumách vypadl i ze stupňů vítězů. Pro triumf si v Sáchiru dojel Ital Luca Ghiotto, na nějž Schumacher ztratil necelých 25 vteřin.

Jezdci českého týmu Sauber Junior Racing by Charouz na úvod sezony na body nedosáhli. Britský pilot Callum Ilott obsadil 14. a 16. pozici, Američan Juan Manuel Correa byl v lavním závodě klasifikován o dvě příčky za ním, ve sprintu skončil dvacátý,

Schumacher přestoupil do Formule 2 po loňském triumfu v evropském šampionátu Formule 3. V úterý ho v Sáchiru čeká další velká premiéra. Absolvuje první kilometry za volantem monopostu formule 1 Ferrari, v jehož barvách získal jeho otec pět mistrovských titulů.

reklama