reklama

Češi v kvalifikaci v Brně nezářili, skončili v druhé desítce

Jack MIller (8) a jeho týmový kolega Karel Hanika v kvalifikaci Moto3. Jack MIller (8) a jeho týmový kolega Karel Hanika v kvalifikaci Moto3. autor: Reuters
Jakub Kornfeil odstartuje do Velké ceny ČR třídy Moto3 ze 13. místa, Karel Hanika skončil o čtyři příčky za ním.

Brno - Jakub Kornfeil odstartuje do Velké ceny České republiky třídy Moto3 ze 13. místa, Karel Hanika skončil o čtyři příčky za ním. Karel Abraham odstartuje do klání MotoGP ze 17. pozice. Miroslav Popov, který startuje na divokou kartu, se na startovním roštu třídy Moto2 postaví na 35. pozici.

Dnešní kvalifikace Moto3 byla dramatické, jezdce potrápil déšť i přerušení kvůli opravě svodidel.

Pro pole position si v čase 2:07,691 minuty dojel Španěl Alex Marquez na Hondě. Do první řady se vedle něj postaví duo Isaac Viňales a Niccolo Antonelli na KTM.

Haniku zastavil pád

Výsledky sobotní kvalifikace poslaly Kornfeila do páté řady startovního roštu a Haniku do šesté.

"Dnes jsem zažil asi nejšílenější kvalifikaci ve svém životě. Je to neuvěřitelné, ale za těch osm kol, které jsem najel, jsme zrušili čtyři sady. Nejsem typ jezdce, který je schopný zajet super rychlá kola hned na začátku. V posledních devíti minutách, které jsem měl na zajetí nějakého rychlého času, jsem nedokázal zajet nic víc než to třinácté místo. Tím jsem si na zítra nachystal hodně práce," řekl smutně Kornfeil.

Snahu Haniky o zlepšení zastavil pád v posledním měřeném kole.

"V posledním kole jsem to měl velmi dobře rozjeté, vypadalo to na čtvrté, páté místo, ale dostal jsem highsidera a bylo po nadějích. To je samozřejmě velká škoda, přesto si myslím, že pokud se mně povede dobře odstartovat, a neztratím kontakt s první skupinkou, tak je určitě umístění v Top 10 reálné," sdělil mírně rozmrzelý Hanika.

Abrahama těší progres

Abraham vypadl v první části kvalifikace, když na postup do té druhé chybělo téměř 1,4 vteřiny.

"Sedmnácté místo není úplně to, co jsme chtěli, ale na druhou stranu čas je hodně dobrý. Oproti tréninkům jsme udělali obrovský krok a jsme blízko Aoyamy a ani Redding není daleko. Podařilo se nám částečně odstranit problémy s nestabilním zadním kolem, bohužel na to trochu negativně reaguje předek. Takže ještě musíme něco vymyslet. Doufám, že to zítra zvládneme," uvedl Abraham.

Rossi si poranil malíček

Z nejlepšího výhledu na startu Grand Prix se v Brně radoval suverén letošní sezony Marc Marquez na Hondě, po jehož boku budou stát Andrea Dovizioso a Andrea Iannone na Ducati.

Miláček brněnského publika Valentino Rossi si v závěrečném tréninku těsně před startem kvalifikace poranil malíček na pravé ruce a obsadil tak až šestou pozici, hned za týmovým parťákem od Yamahy Jorge Lorenzem.

V Moto2 se o pole position utkali dva nejlepší jezdci průběžného pořadí. Vyhrál Esteve Rabat před týmovým kolegou Mikou Kalliem, Španěl byl rychlejší o dvě desetiny vteřiny. Popov si dnes splnil svůj cíl a dokázal se kvalifikovat do Grand Prix, když časem 2:05,210 vteřiny za vítězem zaostal o 3,3 vteřiny.

Kvalifikace na Velkou cenu České republiky, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Brně:

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 1:55,585, 2. Dovizioso (It./Ducati) -0,129, 3. Iannone (It./Ducati) -0,141, 4. Smith (Něm./Yamaha) -0,145, 5. Pedrosa (Šp./Honda) -0,227, 6. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,230, ...17. Abraham (ČR/Ducati) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

Moto2: 1. Rabat (Šp./Kalex) 2:01,911, 2. Lüthi (Švýc./Suter) -0,232, 3. Cortese (Něm./Kalex) -0,396, 4. Lowes (Brit./Speed Up) -0,411, 5. Corsi (It./Kalex) -0,603, 6. Kallio (Fin./Kalex) -0,606, ...35. Popov (ČR/Suter) -3,299

Moto3: 1. Á. Márquez (Šp./Honda) 2:07,691, 2. I. Viňales (Šp./KTM) -0,223, 3. Antonelli (It./KTM) -0,315, 4. Rins (Šp./Honda) -0,360, 5. Oliveira (Portug./Mahindra) -0,404, 6. Miller (Austr./KTM) -0,431, ...13. Kornfeil -0,958, 17. Hanika (oba ČR/KTM) -1,170.

reklama