reklama

Češi v tréninku v Malajsii pokaždé jednou zazářili

Karel Abraham zajel v pátek lépe na mokré trati. Karel Abraham zajel v pátek lépe na mokré trati. autor: Reuters
Jezdce MotoGP potrápilo v Sepangu počasí.

Sepang - Vždy v jednom ze dvou pátečních tréninků na Velkou cenu Malajsie závodu MS silničních motocyklů se čeští závodníci dokázali dostat mezi elitu.

Jakub Kornfeil na stroji FTR Honda obsadil hned v prvním měření třídy Moto3 druhé místo a i když se odpoledne už nezlepšil, celkově mu to stačilo na sedmý nejlepší výkon pátku.

Jako na dvou různých tratích se cítili piloti MotoGP. Zatímco dopolední trénink probíhal standardně na suchu, odpoledne začalo pršet, takže se jezdci rázem zpomalili o deset vteřin.

Na vodu se také vydala jen polovina jezdeckého pole, v boxech například zůstal všichni piloti továrních týmů Hondy i Yamahy. Karel Abraham potvrdil svoje tradiční umění na vodě a svoji Ducati dovedl k pátému nejlepšímu času.

Ten byl ovšem na hony vzdálen výsledku Daniho Pedrosy (Honda) z dopoledne. Španěl se stal králem dne časem 2:01,621 minuty. Dobrý den Hondy podtrhnul druhý Casey Stoner, až třetí byl lídr seriálu Jorge Lorenzo s Hondou. Dopoledne se Abraham zařadil na 12. pozici se ztrátou více než tří vteřin na Pedrosu.

reklama