reklama

Český tým nasadí v A1 GP poprvé Engeho

PRAHA - Nová formulová série A1 Grand Prix pokračuje o víkendu druhým závodem a výrazné želízko v ohni bude mít i český tým. Na EuroSpeedway v Německu se představí Tomáš Enge a na start v národních barvách se hodně těší. "Určitě to je jiný pocit než při j

Věří zároveň, že ho na Lausitzring přijede podpořit i početná skupina českých fanoušků. Ti, kteří na nedaleký okruh dorazí mezi prvními, se mohou těšit na velmi příjemný dárek. "Prvních sto českých fanoušků, kteří dorazí k bráně číslo 21, bude mít vstup zadarmo a navíc jsou zváni na oficiální akce českého týmu," vzkázal příznivcům motorismu manažer týmu Antonín Charouz.

:. Šejk představil v Praze novou formulovou sérii

Enge se zatím nestačil s vozem dokonale sžít. "Najezdil jsem s tím autem asi 150 km. To není moc, ještě to není úplně ono. Uvidíme, ale myslím, že to nebude takový problém. Navíc před závodem budou ještě tři hodiny tréninkových jízd," poznamenal Enge, který vítá možnost zpestřit si zimu závoděním. "Určitě je to lepší než se trápit v tělocvičně. Alespoň budu v sezóně rozjetý a dobře připravený," je si jist.

A1 Grand Prix je postavena na myšlence reprezentačních týmů. V tom českém působí vedle Engeho a Jarka Janiše i Jan Charouz. Právě ten usedl za volant v prvním závodě série v britském Brands Hatch. Do premiérového závodu odstartoval z desáté řady, v závodu sahal po bojovném výkonu po bodech a nakonec skončil čtrnáctý.

reklama