reklama

Charouz: Vettel zvítězí i v Číně. A Ferrari má problém

Pilot Renaultu hodnotil druhý závod sezony formule 1

Praha - Třetí vítězství v nové sezoně věští úřadujícímu šampionovi Sebastianu Vettelovi před Velkou cenou Číny rezervní pilot týmu Lotus Renault Jan Charouz.

Jediný český pilot, který momentálně působí u týmu formule 1, navíc předpokládá, že až si rakouská stáj Red Bull definitivně do obou monopostů zabuduje funkční systém KERS, bude ještě rychlejší, než v posledním závodě v Malajsii.

"Kdybych si měl tipnout vítěze příštího závodu, tak to podle mě bude zase Sebastian Vettel. Druhý bude Lewis Hamilton a třetí místo bude patřit Marku Webberovi," odhadl český jezdec v rozhovoru pro Aktuálně.cz.  

Čtěte také:

Suverénní Vettel nenašel přemožitele ani v Malajsii
Charouz: Vettel ještě zrychlí. A Schumi věk nezastaví
Mistr světa Vettel začal sezonu suverenním vítězstvím

Překvapením jsou pro třiadvacetiletého pilota, jemuž již tento víkend začne sezona Renault World Series, výkony Ferrari, které se v novém ročníku ještě nedokázalo umístit na stupních vítězů.

Šampaňské opět stříkalo na Vettelovu hlavu. Mladý Němec vyhrál v Malajsii Šampaňské opět stříkalo na Vettelovu hlavu. Mladý Němec vyhrál v Malajsii Prohlédněte zde

"Neustále řeší aerodynamiku, ale pořád mají špatný přítlak. Do příštího závodu s tím asi mnoho neudělají, ale v Turecku by něco nového již předvést mohli," myslí si Charouz.

A.cz: Jak byste zhodnotil nedělní Velkou cenu Malajsie a především pak výkon Sebastiana Vettela, který vyhrál již druhý závod sezony v řadě?

"Je vidět, že Red Bull je opravdu silný, i když vlastně stále ještě neměli systém KERS (Sebastian Vettel jej mohl použít jen v první části závodu, Mark Webber vůbec; pozn. red.). Pár týmů trochu zkazilo pitstopy. Třeba Renault, nebo McLaren s Hamiltonem taky propadli - tam určitě nebudou rádi."

A.cz: Co říkáte na výkony Vašich stájových kolegů? Vitalij Petrov poškodil při přejetí obrubníku vůz, ale Nick Heidfeld se vyšvihl až na třetí místo...

„Nick Heidfeld si myslím je tam, kde měl být. Zajel super výsledek, i když prvním závodě je to možná trochu překvapení. U něj byl nejdůležitější start a to, že se probojoval ze šesté příčky dopředu. Naopak výkon Sebastiane Vettela podle mne překvapivé nebylo.

Vitalij Petrov předvedl dobrý výkon, akorát je ještě vidět, že jak je trochu mladý a nevyježděný tak prostě dělá chyby. I když si myslím, že ho ta chyba vytrestala až moc. Normálně by se mu tohle stát nemělo - jel by dál, jen by ztratil vteřinu nebo dvě. 

Prohlédněte si video s "letem" Vitalije Petrova (rozhovor pokračuje pod videem)

Tím, že tam byl obrubník, tak ho to vykatapultovalo. Ale to, že je někdo široký, se stane každému, i Michaelu Schumacherovi. Chyba to byla malá, která ho hodně vytrestala. Přeci jen je to dlouhý závod. Na trati je již spousta drobného nepořádku a v momentě, kdy se dostanete třeba dvacet centimetrů mimo stopu a chytnete se žmolků z pneumatik, tak vás to vyhodí z trati. Normálně se ale jen projedete trávou a pokračujete v závodě, ale tentokrát tam byl ale ten hup, který ho vyhodil."

A.cz: Překvapilo Vás, že Ferrari již podruhé za sebou nedokázalo dojet na stupně vítězů?

"U Ferrari mají evidentně problém. Měl jsem pocit, že zrychlí, ale nestalo se. On ani sám šéf týmu (Stefano Domenicali) neví, co je špatně. Neustále řeší aerodynamiku, ale pořád nemohou zvýšit přítlak. Do příštího závodu s tím asi mnoho neudělají, ale další závod v Turecku by něco nového již předvést mohli."

A.cz Koho byste si tipnul na vítěze Velké ceny Číny (jede se již tento víkend)?

"Kdybych si měl tipnout vítěze příštího závodu, tak to podle mě bude zase Sebastian Vettel. Druhý bude Lewis Hamilton a třetí místo bude patřit Marku Webberovi. Aby byl třetí znovu někdo z Renaultu, to bychom museli mít trochu štěstí. Ale přál bych si to."

A.cz Následující víkend sezona startuje i Vám: jak se na start Renault World Series těšíte a jak jste spokojen s přípravou?

"Na start sezony se těším moc. Hodně jsme trénovali poslední dva měsíce, každý týden jsme byli někde jezdit. Auto vypadá, že je celkem rychlé, z čehož mám radost. Doufám, že budeme konkurenceschopní a že se oba jezdci týmu Gravity Racing umístí v první pětici. "

reklama