reklama

Charouze a vůz Lotus-Praga čeká výzva. Jmenuje se Spa

Jan Charouz (vlevo) má kopcovitý okruh Spa moc rád. Jan Charouz (vlevo) má kopcovitý okruh Spa moc rád. autor: Praga Lotus
Světový vytrvalostní šampionát (WEC) pokračuje v sobotu druhý dílem na slavném belgickém okruhu ve Spa.

Spa-Francorchamps - Po náročné premiéře v Silverstone čeká českou stáj Lotus-Praga v MS vytrvalostních závodů (WEC) další zatěžkávací zkouška, šestihodinovka ve Spa.

Sedmikilometrová trať v Ardenách patří mezi nejdelší a nejnáročnější tratě v kalendáři šampionátu. Ale co je pro jediného českého zástupce Jana Charouze důležité, patří mezi jeho nejoblíbenější okruhy.

"Okruh patří mezi mé oblíbené, takže se nemůžu dočkat, až na něm budu závodit s Lotusem-Praga T128 LMP2. Doufám, že zkušenosti získané v Silverstone nás posunou dopředu, abychom v budoucnu získávali dobré výsledky," řekl pilot, který se ve svém voze bude střídat s Thomase Holzerem a Dominikem Kraihamerem.

V další voze týmu Lotus-Praga se premiérově představí James Rossiter, který se bude střídat s Kevinem Weedou a bývalým pilotem formule 1 Vitantoniem Liuzzim.

Českou stáj vyzve v kategorii slabších prototypů LMP2 devět soupeřů. V poslední generálce před čtyřiadvacetihodinovkou v Le Mans se o celkové vítězství znovu utkají hybridní vozy Audi a Toyota.  Zatímco Němci postavili hned tři vozy, Japonci si "vystačí" se dvěma.

reklama