reklama

Charouzův tým se v F2 zvedá. Illot mu vyjel druhé stupně vítězů

Callum Ilott na stupních vítězů sprintu Formule 2 v Barceloně. Callum Ilott na stupních vítězů sprintu Formule 2 v Barceloně. autor: Sauber Junior Team
Už podruhé v této sezoně se pilot stáje Antonína Charouze postavil ve Formuli 2 na stupně vítězů. Po sprintu v Baku, kdy se na druhé místo prosadil Juan Manuel Correa, si v Barceloně třetí místo ve stejném závodě připsal jeho týmový parťák Callum Illot.

Sauber Junior Team, jak se stáj oficiálně jmenuje, se po rozpačitém začátku sezony v Bahrajnu rozkoukal a oba nováčci se dokázali prosadit na stupně vítězů. Američan Correa sice v Barceloně nezářil, zastoupit ho však dokázal jeho britský parťák Illot.

Člen akademie Ferrari dokončil sobotní hlavní závod na osmém místě, což pro něj v neděli znamenalo pole position. Start sice Illotovi nevyšel podle představ a propadl se na třetí pozici, během několika kol se však dokázal dostat na druhou příčku. To udržel až do předposledního kola, kdy bohužel podlehl tlaku skvěle jedoucího Lucy Ghiotta. Pro vítězství si dojel Nizozemec Nyck de Vries.

I tak si Illot připsal obrovský úspěch a své premiérové umístění na stupních vítězů F2. V šestadvacetikolovém sprintu si ke čtyřem bodům ze soboty připsal dalších osm a celkově je jedenáctý. Jeho kolega Correa drží devátou příčku.

"Neodstartoval jsem nejlépe, ale stále jsem se držel s nejlepšími. Podařilo se mi dostat na druhé místo a myslel jsem, že bych mohl zaútočit i na vítězství. Pak jsem se ale dozvěděl, že Luca už je blízko za mnou a ten byl v sobotu opravdu rychlý. V posledních dvou kolech už mi začaly odcházet pneumatiky a prostě jsem ho za sebou nemohl udržet. Nicméně jsem spokojený a věřím, že jdeme dobrým směrem," uvedl 20letý rodák z Cambridge.

Déjà vu po deseti letech: Ferrari znovu testoval Schumacher, tentokrát to byl Mick Déjà vu po deseti letech: Ferrari znovu testoval Schumacher, tentokrát to byl Mick Prohlédněte zde
reklama